Diyetisyen

1 ayda 7 kilo verdiren kekik suyu ile zayıflama! Garanti kilo verdiren kekik suyu yöntemi!

Magnezyum, demir ve potasyum bakımından güçlü olan kekik, mutfakta yemeklere lezzet katması için sıklıkla tercih edilen baharatlıklardan biridir. Keskin ve beğenilen kokusu ile severek tüketilen kekik suyu ile sizde zayıflayabilirsiniz. Yağ yakıcı kekik suyu ile nasıl zayıflanır, kekik suyu ne işe fayda?

Fazla olan kilolardan kurtulmak emeliyle yapılan diyet ve antrenman hareketleri kadar bitkilerin kilo vermeye tesiri de göz gerisi edilemeyecek bir gerçektir. Yağ yakıcı nitelikte olan zencefil, tarçın, biberiye, karanfil, hardal tohumu ve kekik üzere besinleri beslenme programınıza dahil ederek zayıflamayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Bedenin kimi yerlerinde biriken yağlar sarkık imgelere neden olarak bireyde rahatsızlık hissi uyandırır. Buradaki yağların yakımını hızlandırmak için kullanılabilecek olan biberiye ya da tarçın üzere yağların dışında yemeklere aroma katması için kullanılan kekikte işe yarayacaktır. Kekik suyu formülü ile kolaylıkla kilo vermek istiyorsanız tesirli kür tanımını haberin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

Kekik suyu ile zayıflama

KEKİK SUYU ZAYIFLATIR MI? KEKİK SUYUNUN KİLO VERDİRİCİ TESİRİ…

Kilo verdirme konusunda takviye sağlayan şifalı bitkilerden biri olan kekik suyu, bedendeki kan dolanımının hareketlenmesine sebep olarak metabolizmanın daha süratli çalışmasına yardımcı olur. Günümüzde bölgesel zayıflama formülünde temel alınan bölgedeki yağları eritmeye yönelik uygulanan sistemler ortasında işinize yarayacak kekik baharatı ile yağları güce dönüştürüp yakılmasını sağlayabilirsiniz.

Kekik suyunun zayıflamaya katkı sağladığı ve kilo verme sürecini desteklediği bilinmektedir. Sıhhatsiz olmaması koşuluyla ekstra düzenleme yapma gereği duyulmayan kekikle zayıflama usulünde bilhassa de sindirim rahatlamaktadır. Sorun görülmeyen sindirim sisteminde beden çarçabuk yağ yakabilecek ve fazlalık kilolar eritilebilmektedir.

KİLO VERDİREN KEKİK SUYU NASIL YAPILIR?

  • Geniş bir tencerenin içine 1-2 bardak su, küçük bir tencereye de 2-3 tutam taze kekik koyun.
  • Küçük tencereyi geniş tencerenin içine koyun ve içine 1 su bardağı su koyup tencere kapağını tersten koyarak, suyu ateşte 1 saat kaynatın.
  • Kaynadıktan sonra kekik suyunuz hazır olacak.

NOT: Hazırlanan kekik suyunun tadı acı olacağı için bu tattan hoşlanmayacak bireyler kekiğin içine limon ve 2 adet domates ekleyebilir. Birinci evvel domatesleri ekleyip sonra limon sıktıktan sonra 5 dakikada suyun karışmasını bekleyin. Bekleme süreci bittikten sonra tüketebilirsiniz.

KEKİK SUYU NE VAKİT VE NASIL TÜKETİLMELİ?

kekik suyu ne işe fayda?

Zayıflatıcı kürler ortasında en tesirli karışımlardan biri olan kekik suyu öğün ortalarında aç karna tüketilmelidir. Yemekten çabucak evvel içilmemesi gereken bu karışımı içtikten yarım saat ya da 1 saat sonraya kadar bir şey tüketilmemelidir. Gün içerisinde sadece 1 fincan kadar tüketilmesi önerilen karışım fazla ölçüde tüketilirse reflü, mide bulantısı üzere rahatsızlıklara yol açabilir.

KEKİK SUYU AÇ KARNA MI YOKSA TOK KARNA MI İÇİLMELİ?

Kekik suyu ile kilo verme formülünü deneyen kimselerin metabolizmasına bağlı olarak görebileceği tesir müddetinde ortalama 3 kilo zayıflama ile başlanılabilir. Aydan aya fark eden kilo verme suratında 1 ayda toplam 7 kilo verilebildiği gözlemlenmiştir. Güne başlamadan evvel karnınız aç iken tüketebileceğiniz kekik suyunu kahvaltıdan 30 dakika evvel tüketin. Sabahleyin karnınız açken içemiyorsanız gece uyumadan yarım saat evvel içebilirsiniz.

KEKİK SUYU NEYE YETERLİ GELİR? KEKİK SUYU MUCİZESİNİN YARARLARI

kekik suyunun yararları

  1. Güçlü bir antioksidan unsurlarına sahip olan kekik, zayıflamak niyetiyle kür olarak tüketildiğinde metabolizma suratını önemli halde etkileyerek diyete yardımcı oluyor.
  2. Hem sıhhat hem de kilo verdirici özelliği olan kekik suyu bedenin bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı kalkan görevi görür.
  3. Sindirim sorunu çeken kimselerde görülen mide yanması, reflü, ve bulantılarına da son derece güzel gelen kekik suyu sistemli uygulandığı vakit yemekten sonra oluşabilecek hazımsızlığın önüne geçer ve kabızlığı pürüzler.
  4. Beden sıhhati ve diyete olumlu tesir sunduğu üzere cilt sıhhatinde da sivilcelere çok güzel gelen kekik suyu antiseptik ve antioksidan yapısı ile sivilce tedavini hızlandırır.
  5. Banyo yaptığınızda çıkmadan evvel son durulama suyuna dökeceğiniz kekik suyu, saç derisindeki pullanma ve kuruluk sıkıntılarına tahlil niteliğindedir. Böylece saçlar daha canlı ve parlak görünüm kazanmış olacaktır.

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2735681-1-ayda-7-kilo-verdiren-kekik-suyu-ile-zayiflama-garanti-kilo-verdiren-kekik-suyu-yontemi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu