Anne ve Çocuk

2022’nin en düzgün pişik kremleri nelerdir? Pişiği en çabuk ne geçirir?

Ebeveynler, bebeklerinin en yeterli formda rahat etmesini ve huzur bulmasını ister. Ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışan ebeveynlerin en külfetli olduğu durumlardan biri de bebekleri huysuz eden pişik sorunlarıdır. Pişik, bez bölgesinin kırmızı ve tahriş olmuş manzarası bebekler için acı vericidir. Pekala pişiği en çabuk ne geçirir? 2022’nin en güzel pişik kremleri nelerdir?

Anne ve babaların en canını sıkan durumlardan biri de bebeklerinin huysuz ve acı içerisinde olmasıdır. Pişik sorunu bebeklerin canını yakan, bez bölgesinde oluşan kızarıkların iğne batmasına benzeri acısıyla oluşan cilt hastalığıdır. Pişik temelde cildin uzun müddet ıslak kalmasına bağlı olarak ikincil enfeksiyonların gelişmesiyle oluştuğu için gelişiminde idrar, dışkı, ter üzere beden sıvıları ile birlikte bölgenin hava almaması, bebek bezi yahut kıyafetle sıkı temas etmesi kelam bahsidir. Bakılmadığında dikkat edilmediğinde ilerleyerek açık yaralara ve iltihaplanmalara bile yol açabilmektir. Bu türlü bir durumda doktora gidilmesi gerekir, fakat önemli olmayan pişik sorunları çarçabuk denetim altına alınabilmektedir. Bu süreçte bakım ve paklık hayatınızdan ayrılmaz ikili olması koşuldur.

bebek pişiği

PİŞİĞİ EN ÇABUK NE GEÇİRİR? NASIL GEÇER?

Bez kullanımı ve muhakkak başlı bölge paklığı ve bakımıyla pişiğin önüne geçilebilmektedir. Bebeğin altını pisletmesi durumunda çabucak temizlenmesi, bol su ile alkolsüz eserler kullanılması gerekir. En değerli husus ise kuru tutulmasıdır. Pak bez takılırken fazla sıkı sıkıya bağlanması, cildin hava alması da değerli ögelerden biridir. Bu hususta en yardımcı olan bebek pudraları, pişik önleyici kremler annelerin favori eserleri ortasında yerini alıyor. 

anne bebek

2022’NİN EN DÜZGÜN PİŞİK KREMLERİ

Piyasada çok fazla pişik kremi olması karar vermeniz açısından baş karışıklığına neden olabilir. Bebeğinizin cilt yapısı pişik kremi seçme konusunda size fikir verecektir. Kimi bebeklerin ciltleri çok hassas bir yapıya sahip olabilir. Bu, hassas cilde sahip olan bebekler için üretilmiş olan pişik kremlerini tercih etmeniz gerektiğini gösterir. Seçim yaparken markadan çok en çok dikkate almanız gereken şey pişik kreminin içeriğinde bulunan unsurlardır. Uzak durmanız gereken birtakım pişik kremlerinin içeriğinde; parabenler, ftalatlar, yapay mum ve boyalar, kokular bulunabilir. Ayrıyeten bebeğinizin cilt sıhhati çok kıymetli olduğundan, bilindik markalara yönelmeniz ve kaliteden ödün vermemeniz gerekmektedir. Annelerin en çok kullanmaktan şad kaldıkları 2022’nin en âlâ pişik kremlerini sizler için derledik…

2022 YILININ EN GÜZEL PİŞİK KREMLERİ

Marka / ModelPuan Fiyat

MUSTELA Pişik Kremi

10/1075 TL

BADGER Bebek Bezi Kremi

10/10250 TL

BURT BEES Baby Diaper Ointment Pişik Kremi

10/10 250 TL

BEPANTHOL Baby Pişik Önleyici Krem

 7/10 85 TL

DESİTİN Süratli Muhafaza Pişik Kremi

8/1045 TL

PENATEN Pişik Kremi

   7/10  85 TL

NİVEA Baby Pişik Krem

6/1040 TL

UNİ Baby Pişik Kremi

4/1030 TL

HAMETOL Baby Pişik Kremi

3/1035 TL

SUDOCREM Bebek Bakım Kremi

8/10  35 TL

BÜBCHEN Pişik Önleyici Bariyer Krem

 
4/1070 TL

SEBAMED Pişik Önleyici Krem

8/10 50 TL

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2988951-2022nin-en-iyi-pisik-kremleri-nelerdir-pisigi-en-cabuk-ne-gecirir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu