Diyetisyen

3 yılda 6 bin 102 Eyüpsultanlı’ya fiyatsız diyetisyen hizmeti

Eyüpsultan Belediyesi’nin, obeziteye bağlı gelişebilecek olan kronik hastalık risklerini en aza indirgemek, vatandaşların sağlıklı bir biçimde kilo vermeleri; istikrarlı ve sağlıklı beslenmeleri için başlattığı fiyatsız diyetisyen hizmeti devam ediyor.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Eyüpsultan Belediyesi’nin, obeziteye bağlı gelişebilecek olan kronik hastalık risklerini en aza indirgemek, vatandaşların sağlıklı bir biçimde kilo vermeleri; istikrarlı ve sağlıklı beslenmeleri için başlattığı fiyatsız diyetisyen hizmeti devam ediyor. 3 yıl içerisinde 6 bin 102 vatandaş, Nişanca Mahallesi Zalpaşa Caddesi’nde bulunan Sıhhat Hizmetleri Ünitesi’nde bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanlarımızdan hizmet aldı.

Vatandaşların, dahiliye ve aile hekimliğinde yaptırdıkları ayrıntılı kan analizleri sonrası kendilerine başvurmaları gerektiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Şeyda Demirçelik, “Geldikleri vakit testlerin değerlendirmesi yapılıyor. Şayet hastalıkları varsa, kronik bir süreç kelam hususuysa ona dair programlarını oluşturuyoruz. İki haftada bir denetimlerimiz oluyor. Bu seanslarımız ortalama 20 dakika sürüyor. Birebir vakitte buradaki aygıtlarımızla ölçüm değerlendirmesi yapıyoruz. Sonuca ulaşana kadar danışanı burada takip etmiş oluyoruz” dedi.

eyüpsultan fiyatsız diyetisyen hizmeti

Kronik rahatsızlığı bulunan şahıslara özel programlar uygulanıyor

“Diyabet, tansiyon, böbrek hastalığı üzere kronik rahatsızlıkları bulunan şahıslara özel beslenme programları oluşturduklarını söyleyen Demirçelik, “Kronik hastalığı bulunan vatandaşlarımızın yanı sıra çocuk hastalarımız için de bireye mahsus beslenme programları hazırlıyoruz. Listeyi oluşturduktan sonra belirlenen ülkü kilo tartısına ulaşana kadar 15 günde bir üzere makul aralıklarla takibini yapıyoruz. İstenen kiloya ulaşıldıktan sonra da hastamızı bırakmıyoruz ve müdafaa programına geçiyoruz. Diyet programını uygularken tıpkı vakitte hastalarımızı fizikî ve sportif programlara yönlendiriyoruz” dedi.

“Pandemi obezite sayısını artırdı”

Obezite konusunda Türkiye’nin son devirde sıralamada üst sıralara çıktığını vurgulayan Şeyda Demirçelik, “Özellikle pandemi bu durumu negatif etkiledi. Bu süreçte konutta kaldıkça hareket kabiliyeti kısıtlandı bu manada obezite ile birlikte kronik hastalıklarda artış başladı. Şeker, kolesterol üzere hastalıkların temelinde yatan şey yeniden çok kilo. Diyabet daha fazla görmeye başladık, bilhassa çocuklarda bir artış yaşandı. Bu manada biz beslenme danışmanlığı verirken birebir vakitte fizikî sportif, aktivitelerle de programı mümkün olduğunca desteklemeye çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2992760-3-yilda-6-bin-102-eyupsultanliya-ucretsiz-diyetisyen-hizmeti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu