Ağız kokusu olanlar dikkat!

Ağız kokusu olanlarda ilk evvelce ağız kokusunun sebebinin belirlenmesi gerekliliğini ifade eden Diş Hekimi Zafer Kazak, sonrasında gereken önlemlerin alınmasını söyledi

Diş eti hastalığından kaynaklanan ağız kokusu ve diş çürüklerinden kaynaklanan kokuların olabildiğini ifade eden Kazak, “Diş çürüğü bulunduğu vakit çürüğün kendi kokusu ya da çürük sebebiyle iki diş arasında meydana gelen boşluğa gıda artıkları girerek kokuya sebep olabilir” dedi.

Kişinin ağız bakımıyla alakalı sorunlardan kaynaklı da ağız kokusu olma ihtimalini bildiren Diş Hekimi Kazak, “İlk evvelce doktora denetim yaptırarak şayet çürükten ya da diş eti kaynaklı bir koku varsa bunu çözümlemeliyiz. İkincisi, şayet bireyin bakım sorunu varsa genelde meydana gelen diş taşlarından da kaynaklı olabilir. Bu noktada profesyonel bir diş hijyenikliği yaparak, günde en az iki defa, 3 defa ya da her yemekten sonra fırçalama gerçekleştirme ve bu fırçalamayı ortalama 3-4 dakika sürecek şekilde gerçekleştirmek, ilaveten iki dişin arasına diş ipi ya da diş arası fırçalarıyla girerek derli toplu bir bakım gerçekleştirme gereklidir. Hem de dil üstünde de temizlik gerçekleştirme kokuyu engellemek manasında yararlı neticeler doğurur” şeklinde konuştu.

Ağız kokusu olanlar dikkat!” için 11 yorum

 • 18 Ağustos 2019 tarihinde, saat 20:06
  Permalink

  selam arkadaşlar sayfan süper ötesi çok güzel, teşekkürler

  Yanıtla
 • 22 Ağustos 2019 tarihinde, saat 00:18
  Permalink

  helal olsun bilgilendirici

  Yanıtla
 • 23 Ağustos 2019 tarihinde, saat 14:04
  Permalink

  iyiymiş,teşekkürler bilgi için

  Yanıtla
 • 28 Ağustos 2019 tarihinde, saat 17:09
  Permalink

  Selam herkese paylaşım süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım

  Yanıtla
 • 2 Eylül 2019 tarihinde, saat 09:05
  Permalink

  merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir