Anne ve Çocuk

Ağlayan bebeği 5 dakikada sakinleştirme yöntemi!

Bilim insanları uzun vakittir üzerinde çalıştıkları ağlayan bebeği sakinleştirmenin net bir yolu olduğunu ortaya koydu. Yapılan araştırmalara nazaran 5 dakikalık bir yürüyüşe çıkmak bebekleri sakinleştiriyor.

Ağlayan bebeklerin tüm ebeveynlerin kaygılı düşüdür. Bilhassa gece saatlerinde tutan ağlama krizi, konut halkının da uyku nizamını bozmaktadır. Ağrıca ağlarken katılan ve moraran çocuklar ise ebeveynlerini büyük kaygı yaşatır. Bu mevzu üzerinde İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucu ağlayan bebeğin sakinleştirilmesinin net bir yolu olduğunu tez etti.

ağlayan bebek

BEBEKLE YÜRÜYÜŞ SAKİNLEŞTİRİYOR

İngiltere’de yapılan araştırmaya nazaran 21 bebek üzerinde tesirli yürüyüşün, bebekleri sakinleştirdiği ortaya konuldu. Bebeklerin reaksiyonlarını “yürüyen anneleri tarafından tutulmak, oturan anneleri tarafından tutulmak, hareketsiz beşikte yatmak ve sallanan beşikte yatmak” üzere dört şart altında karşılaştırıldı.

ağlayan bebek

KUCAKTA OLAN BEBEK SAKİNLEŞİYOR

Yürüyen anne tarafından tutulan ağlayan bebeğin 30 saniye içerisinde sakinleştiği ve kalp atışlarının yavaşladığı kanıtlandı. 5 dakikalık ağlayan bebeğin anne kucağındaki seyahatinde ise bebeğin ağlamasının durduğu ve neredeyse yarıya uykuya daldığı görüldü. 

uyuyan bebek ve annesi

BEŞİK BİREBİR SONUCU VERMİYOR

Benzer sakinleştirici tesir, bebekler sallanan bir beşiğe yerleştirildiğinde meydana geldi fakat anne bebeği otururken tuttuğunda yahut bebeği hareketsiz bir beşiğe koyduğunda birebir sonuç elde edilemedi. Araştırmanın devamında annelere ağlayan bebeklerini kucaklarında tutmaları ve onlarla beş dakika yürüdükten sonra, bebeklerini yatağa koymadan evvel 5 ile 8 dakika ortasında tutmaya devam etmeleri gerektiğini bildirildi. Sonuç, ağlaması duran uyuyan huzurlu bebekler…

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2992050-aglayan-bebegi-5-dakikada-sakinlestirme-yontemi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu