Sağlık

Aloe vera nasıl kullanılır? İşte detaylar!

Aloe vera jelini insanlar, kozmetik ürünlerle beraber tanıdı. Ardından ise natural durumu olan aloe vera bitkisi lüzumtiğince tanınmış bir hal aldı. Aloe vera jelin antiviral ve anti-bakteriyel bilhassari cildiniz amacıyla – bilhassa yüzünüzdeki ve boynunuzdaki titiz ciltler – amacıyla çoğu yarar sunar. Aloe vera, çoğu güzellik ürününün bir bileşeni olsa da, direkt olarak yüzünüzde saf aloe vera jeli de kullanabilirsiniz. Doğru uygulandığında, jel cildinizi nemlendirerek ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatır. Sivilce ve sivilce izlerini azaltmak amacıyla de kullanılabilir.

Aloe vera jelini parmak uçlarınızla nazikçe uygulayın. Yüzünüzdeki aloe vera jeli tam olarak yararlanmak amacıyla hafifçe kurulayın. Yüzünüze derinlemesine masaj yapmanıza lüzum yok. Eğer jel çok çok emilirse, ters tesire namacıyla olabilir ve yüzünüzün kurumasına namacıyla olabilir..

Sadece ince bir jel tabaka kullanın. Üzerine çökmeye lüzum yok. Ekstra kalın bir katman rastgele bir ek yarar sağlamaz.
En iyi neticeler amacıyla, aloe vera jeli yüzünüzde aşağı yukarı 10 dakika bırakın, daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve kurulayın. Saf aloe vera jeli cildinizde çok uzun vakit kalırsa kuruma tesiri olabilir..

Yüzünüzü günde iki kez aloe vera jeli ile temizleyin. Aloe vera jeli, doğru kullanıldığı vakit hem yüz temizleyicilerin hem de nemlendiricilerin konumunu alabilir. Sabahları ve akşamları cildinize ince bir tabaka durumunda uygulayın. Soğuk suyla durulayın ve yüzünüzü kurulayın.
Yüzünüzdeki cildi, bilhassa de gözlerinizin etrafındaki titiz cildi ovalamaktan kaçının. Bu cildinize zarar verebilir ve zayıflatabilir.
Yağlı cildi nemlendirmek amacıyla nemlendirici yüz fırçalayın. Cildiniz yağlı ve akneye eğilimli ise, geleneksel nemlendiricilerin yalnızca cildinizin kırılma eğilimini kötüleştirdiğini görebilirsiniz. Cildinize sıhhatli nem sağlarken, gözeneklerinizi tıkayabilecek ölü cilt hücrelerini nazikçe temizleyen kuvvetli bir ovalama amacıyla kahverengi şekeri ve aloe vera jelini birleştirin..

Bu fırçalamayı gerçekleştirme amacıyla avucunuzun amacıylae az miktarda kahverengi şeker dökün. Aloe vera jelini ek ederek şekere iyice nemlendirin.
Hassas cildi direkt olarak gözünüzün çevresinden uzak tutarak karışımı bütün yüzünüze eşit şekilde yayın. 1 ila 2 dakika nazikçe masaj yapın, sonra soğuk suyla durulayın ve cildinizi kurulayın..

Bu fırçalamayı haftada en az iki kez ya da lüzumtiği şekilde kullanın. Cildiniz aşırı yağlanırsa kullanmayı bırakın..

Sağlıklı günler dileriz. 🙂

İlgili Makaleler

23 Yorum

Başa dön tuşu