Güzellik

Aman dikkat kaş yaparken göz çıkarmayın!

Makyajınızı kesinlikle temizleyin

Yaptığınız makyajı gece yatmadan evvel temizlemeye dikkat ediyor musunuz? Yoksa ortada geçiştiriyor musunuz? Şayet geçiştirenlerdenseniz dikkat! Temizlenmeyen makyajlar cildinizde yağ ve kir birikimine sebep olmakta. Hele ki göz etrafınıza yaptığınız makyajı temizlemeden yatıyorsanız gözünüzün mikrop kapmaması neredeyse imkansız. Temizlenmeyen göz makyajları, gözü hastalıklara karşı savunmasız hale getirmekte.

Masraftan kaçayım derken kaliteden uzaklaşmayın

Evet hepimizin bildiği üzere kozmetik eserlere de artırımlar geldi. Evvelce uygun fiyata aldığımız makyaj materyallerini şu an ateş değerine almaktayız. Hal bu türlü olunca ortaya merdiven altı, uygun fiyatlı eserler çıkıp müşterileri cezbetmeye başladı. Pekala bu durumda ne yapmamız gerek? Göz enfeksiyonundan kaçınmak için kesinlikle alacağınız eserlerin son kullanma tarihi, üretim yeri üzere bilgileri incelemeniz gerekmekte. Tıpkı vakitte bijuteri mağazalarında satılan kozmetik eserlerden kaçınmalısınız. Size tavsiyem emniyetli markaların indirim günlerini bekleyin ve kaliteli bir alış veriş yapın. Unutmayın ucuz eser alıp sağlınıza ziyan vermek mi yoksa kaliteli eserler almanız mı daha değerliye mal olur?

Paylaşmak hoştur lakin kozmetik eserleri değil

Gözler bedenin başka kısımlarına nazaran daha hassastır. Her insanın bedeninde farklı bakteriler bulunduğu için  oburunun makyaj gerecini kullanmak hem size hem de karşı tarafa ziyan verir.

Makyaj gereçleri göz alerjisine sebebiyet verebilir

Makyaj gereçleri hami ve bir grup aktif unsurlar içerir. Bu sebeple, bünyesi alerjik tepkilere yatkın bireylerin makyaj materyali seçiminde daha ihtimamlı davranması gerekmekte. Kirpik tabanları için kullanılan göz kalemi, eyeliner üzere eserleri göze yakın olan iç kısım yerine, dış kısımlarına sürmek bu nedenle ehemmiyet taşıyor.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/aman-dikkat-kas-yaparken-goz-cikarmayin/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu