Güzellik

Anında daha genç görünmenizi sağlayacak 3 makyaj hilesi

Makyajlı yahut makyajsız harika görünüyorsunuz, eminiz! Kimse kırışıklıklardan da utanmamalı. Kırışıklıklarınızı sevmek için birçok âlâ neden var . Normaldirler, yüzümüze karakter verirler ve er ya da geç hepimiz etkileneceğiz. 

Ancak makyaj yapmaktan zevk alıyorsanız, akıllı makyaj hileleri ile kendinizi birkaç yaş gençleştirebilirsiniz. Çünkü dürüst olalım: Hepimiz bazen bunu istemez miyiz? Doğru numaralarla, yüzünüze ekstra tazelik ve gençlik katabilir ve tekrar de doğal görünebilirsiniz.

Anında daha genç görünmenizi sağlayacak 3 makyaj hilesi

1. Bir astar kullanın

Makyajınızın temeli bir astar olmalıdır. Almanca’da astarı astar ile yeterli çevirebilirsiniz . Tırnaklarınızı boyarken hiç baz kat kullandınız mı? Gerisindeki konsept aşağı üst birebir. Yüz için astar çoklukla renksizdir yahut çok hafif renklidir. Fakat bir astar makyaj için tam olarak ne yapar? Gözenekleri arındırır, ince çizgileri gizler ve kırışıklıkları doldurur . Bu cildinizi pürüzsüzleştirir ve makyaja harika halde hazırlar. Sonuçta, altına astar uygulanmış makyajın uygulanması kolaydır ve ekseriyetle daha uzun mühlet kalıcıdır.

Çok değerli: Astar sayesinde fondöten kırışıklıklarınıza yerleşmekte zorlanır, bu da onları daha da vurgulayacaktır.

2. Koyu halkalara karşı kapatıcı 

Kapatıcı, fondöteninizi uygulamadan evvel yahut sonra kullanabileceğiniz bir kapatıcıdır . Kapatıcı göz etrafınızda, yani gözünüzün iç köşelerinde ve göz altlarınızda harikalar yaratabilir . Burada doğru gölge çok kıymetlidir. Çünkü: Uygun olmayan bir kapatıcı gölgesi uygularsanız, süratli bir formda tam aykırısı etkiyi elde edebilirsiniz. Normal makyajınızdan daha açık bir ton seçmenizi öneririz.

3. Yüzünüzde kimi yerleri vurgulayın

Bu, ışığı yansıtan parçacıklar içeren özel tozlarla mümkündür. Vurgular vurgular yaratır ve elmacık kemikleri, çene, burun yahut göz kapakları gibi kişisel alanları ustalıkla vurgular . Bunu yapmak için, tozu bilhassa vurgulamak istediğiniz alanlara uygulayın. İnternette ve eczanelerde aydınlatıcı uygulamak için özel fırçalar bile var. Acil bir durumda, bir parmak yapacaktır. Ancak: Vurgulayıcıyı dikkatli kullanın. Bir yüze kapsamlı bir biçimde uygulanmak üzere tasarlanmamıştır.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/aninda-daha-genc-gorunmenizi-saglayacak-3-makyaj-hilesi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu