Sağlık

Bayramdan sonra yağ yakıcı yiyecekler ile zayıflayabilirsiniz!

Kalori bedeli düşük, besin kıymeti yüksek olan bu besinler sayesinde kilo vermek, her zamankinden daha kolay ve lezzetli olacak. Denemeye hazır mısınız? Haydi, öyleyse yağ yakıcı yiyecekler listesine birlikte göz atalım.

Lor peyniri yağ yakıcı yiyeceklerden biridir

Biliyor musunuz, lor peynirinin protein oranı yüksek olduğu için tok meblağ ve bedende yağ yakmayı takviyeler. Üstelik, bir yemek kaşığı lor peyniri yalnızca 10 kaloridir. Kahvaltı başta olmak üzere günün tüm öğünlerinde lor peyniri tüketebilirsiniz. Örneğin, salatalara ek edebilirsiniz.

Kabak ile detoks yaparak yağları eritebilirsiniz

Bir adet yeşil kabak yalnızca 30 kaloridir. Su içeriği yüksektir, bu sayede tokluk hissi verir. Biliyorsunuz ki fazla kilolardan kurtulmak için kalori açığı yaratmak gerekir. Kabak sayesinde bu kurala uymak çok kolaydır. Zira, bir kilo kabak yeseniz bile en fazla 300 kalori alırsınız ki bu da hayli düşük bir ölçüdür. Fırında, tencerede, az yağda tavada kabak pişirebilirsiniz.

Yağ yakıcı yiyeceklerde zencefil en iyisidir

Zencefil, en uygun yağ yakıcı diyebiliriz. Zira, hem bedenden ödem paklığında yardımcı olur hem de biriken yağların yakılmasında tesirli rol oynar. Bir kase yoğurda bir çay kaşığı zencefil ekleyip öğlen yahut akşam yemeğinin yanında yiyebilirsiniz. Birebir biçimde, içecek ve yemeklerde zencefil kullanmak da faydalı olacaktır.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/bayramdan-sonra-yag-yakici-yiyecekler-ile-zayiflayabilirsiniz/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu