Anne ve Çocuk

Bebek çamaşırları hangi deterjanla nasıl yıkanmalı? 2022’nin en uygun bebek deterjanları

Bebekler için çabucak hemen her eser özel olarak yapılır, üretilir. Bu hususta ebeveynlerin de bu eserleri bulması ve onların hassas cilt ve bünyelerine uygun gereçleri toplaması kıymetlidir. Bu konuda bebeklerin kıyafetlerinin son derece hijyenik ve sağlam olması gerekmektedir. Bebek çamaşırları hangi deterjanla yıkanmalı? 2022’nin en uygun bebek deterjanları nelerdir?

Bebekler doğumlarıyla birlikte anne karnındaki korunaklı bölgeden bir anda dünyaya gözünü açmaktadır. Dünyaya ahenk sürecinde ise bebek çeşitli alerjik tepkiler, yansımalar gösterebilir. Bu bahisle alakalı uzmanlar bebeklerin kıyafet ve etrafının son derece hijyenik olması ve bu konuda çok daha dikkatli olunması gerektiğinin altını çizdi. Neredeyse tüm deterjanların çeşitli kimyasallar içermesiyle birlikte bebeklerin bebeklere özel deterjanlarla çamaşırlarının yıkanması gerekmektedir.

bebek çamaşırları

BEBEK ÇAMAŞIRLARI HANGİ DETERJANLA NASIL YIKANMALI?

Normal deterjanlar, çok fazla temizleyici kimyasal ve bakteri barındırırlar. Bu kimyasallar çocukta egzama, astım, cilt yaraları, kabarmalar, isilik biçimi hastalıklar ortaya çıkarabilmektedir. Bu yüzden bebeğinin kıyafetlerini hassas ciltlere uygun, hipoalerjenik formüle sahip bir bebek deterjanı ile yıkamak gerekir.

bebek

DOĞAL TEMİZLEYİCİ TÜYOSU

Üzüm sirkesi doğal bir dezenfektan. İki kapak dolusu sirkesi bir kova suyun içine koyun. Lekeli, kirli çamaşırları bu suyun içine bastırın. Yaklaşık 30 dakika bekleyin. Daha sonra bu çamaşırları durulayıp makineye koyabilirsiniz.

bebek çamaşırları

Bununla birlikte asla bir yetişkin kıyafetiyle birebir anda yıkanmaması gerektiğini belirten uzmanlar epeyce doğal eserler kullanılması ve makine yıkadıktan sonra büsbütün kimyasaldan arınması için tekrar durulamaya alınmasının yararlı olduğunu öne sürdü. Aynı formda deterjanı az kullanmak sonrasında o deterjandan arınmak için kolaylık sağlayacaktır. Bununla birlikte yüksek ısıda yıkanması gerektiği, yıkanamıyorsa da sonrasında ütü üzere bir ısıyla mikroplarının kırılması gerektiği belirtildi. Çamaşırları mikropların yok olması açısından güneş altında kurutmak daha sağlıklı bir adım olacaktır.

Eğer lekeli bir kıyafetse onun mikrobunun başkalarına geçmesini önlemek hedefiyle elde ya da yalnızca o parçayı bir ön yıkama, durulama yapmanın yararı paklık açısından mantıklı olacaktır.  

bebek çamaşırları

2022’NİN EN YETERLİ BEBEK DETERJANLARI

MARKAÖZELLİKFİYAT 
Uni Baby DeterjanHipoalerjenik60 TL
Dalin Bebek DeterjanıHipoalerjenik75 TL
Hacı Şakir Granül MatikHipoalerjenik90 TL
Siveno Bebek DeterjanıDoğal içerikli57 TL
Ariel Bebek DeterjanıLeke çıkarmada çok etkili85 TL
Dalan Granül SabunDoğal içerikli48 TL
Baby&Me Sıvı DeterjanÇamaşırlara ekstra yumuşaklık vermesi75 TL
Minoris DeterjanDoğal içerikli165 TL
Omo Bebek DeterjanıParfümsüz55 TL
Roxy Deterjan%100 bitkisel45 TL
U Green Clean Baby Çamaşır DeterjanıBitkisel içerikli183 TL
Friendly Bebek DeterjanıOrganik içerik55 TL
Farmasi Mr. Wipes Bebek DeterjanıDermatolojik olarak onaylı25 TL
ABC Bebek DeterjanıDermatolojik olarak onaylı55 TL
Baby&Me Bitkisel Granül Deterjan%100 Bitkisel90 TL

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2990074-bebek-camasirlari-hangi-deterjanla-nasil-yikanmali-2022nin-en-iyi-bebek-deterjanlari

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu