Anne ve Çocuk

Bebek Masajında Zeytinyağı Kullanmanın 7 Yararı

Bebek masajları, bebeğinizin gelişimini artırmanın keyifli bir yoludur! Onlarca yıldır popülerler; yalnızca kullanılan yağ seçimi vakitle değişti. Bebekler için en güzelinin ne olduğuna dair tanınan fikre klâsik doğal yağlar hakim olsa da, bu yağların daha yumuşak olmasına itina gösterilmektedir. Neden? Niçin? Pekala, bebeğinizin cildinin yumuşak, esnek, cilt sorunlarından arınmış olmasını ve yanlış masaj yağı kullandığı için soğuk algınlığına kapılmamasını istiyorsunuz, değil mi? İşte burada zeytinyağı kurtarmaya geliyor!
Bebekler için zeytinyağı kullanmanın faydaları için okumaya devam edin.

İçin Zeytinyağının 7 Faydası​

Zeytinyağı en sağlıklı ve en lezzetli yemeklik yağlardan biri olmasının yanı sıra cilt bakımı ve kozmetik emelli da kullanılmaktadır. Bu, bebeğinizin masajı için kolay bir seçim olmasını sağlar, lakin yeterli bir eser seçmeniz son derece kıymetlidir.

1. Tüm Hava Şartlarına Uygun Masaj Yağı​


Bu katiyen tüm annelerin katılabileceği bir avantaj! Yaz yahut kış mevsimleriyle hudutlu olan kimi yağlar vardır, zira bunları öbür bir vakitte kullanmak bebeğinizin sıhhatini etkileyebilir. Lakin zeytinyağında durum bu türlü değil. Dikkate almanız gereken tek şey, bebeğinize masaj yapmak için kullanacağınız ölçüdür. Cildin daha fazla kurumaya meyilli olduğu kış aylarında bol ölçüde, yaz aylarında ise daha az ölçüde kullanın. Unutmayın, zeytinyağı daha az nem gerektiren cilt üzerinde hayli ağır olabilir. Bu nedenle ölçüsü buna nazaran ayarlayın.

2. Nemlendirici Özelliğe Sahiptir​

Zeytinyağının nemlendirici özelliği ile bebeğinizin yumuşak bebek cildini koruyun. Nazik, yatıştırıcı bir zeytinyağı masajı çocuğunuzun cildini eskisinden daha pürüzsüz ve yumuşak bırakabilir! Zeytinyağı, nemlendirici bir husus olan skualen içerir!

3. Saç Derisindeki Kepeklenmeye Uygun Gelir​

Bebeklerde konak, bebeğin baş derisinde kuru ve pul pul dökülmelere neden olan bir cilt durumudur. İmgesi pek beğenilen olmasa da çoklukla bebeğe fazla rahatsızlık vermez. Zeytinyağı, oluşan kepeklenmeyi önlemeye yardımcı olur. Bebeğin başına biraz zeytinyağı ile masaj yapın ve 10 ila 20 dakika bekletin. Yağı hafif bir şampuanla yıkayıp durulayın ve pulları çıkarmak için bir tarak kullanın. Yalnızca birkaç kullanımda olumlu sonuçlar göreceksiniz!

4. Soğuk Öksürükte Semptomatik Rahatlama Sağlar​


Kış yaklaşırken, bebeğinizi rahatsız eden fecî soğuk algınlığı ve öksürükler de devam ediyor! Bebeğinizin göğsüne okaliptüs radiata yağı ve birkaç damla yeterli zeytinyağı karışımıyla masaj yapmak soğuk algınlığı, öksürük ve teneffüs tıkanıklığında bir ölçü semptomatik rahatlama sağlayabilir. Daha fazla rahatlama sağlamak için yağı küçük çocuğunuzun avuçlarına yahut ayak tabanlarına da sürebilirsiniz.

5. Bebek Bezi Kızarıklıklarını Önler ve Tedavi Eder​


Hem anneleri hem de bebekleri kabuslarla tanıştıran bir öteki yaygın durum olan bebek bezi kızarıklıkları, başa çıkmak için epeyce sorunlu olabilir. Bebeğinizin bez bölgesine biraz ılık zeytinyağı ile masaj yaparak bu kızarıklıkları önleyin.

6. Uykuyu Destekler​

Zeytinyağı, bebeğinizi yatıştırıp uyutabilen rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Birkaç damla zeytinyağı ile bebeğinizin ayak tabanlarını ovun ve derin bir uykuya dalana kadar ona masaj yapın.

7. Saç Sıhhatine Düzgün Gelir​

Zeytinyağı bebeğinizin saçını güçlendirir. Birebir vakitte saçın dokusunu iyileştirebilen ve uygun nemlendirebilen âlâ bir E Vitamini kaynağıdır.
Zeytinyağının çeşitli yararları olmasına karşın, kullanırken dikkatli olmanız gerekir.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/bebek-masajinda-zeytinyagi-kullanmanin-7-faydasi.3483/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu