Anne ve Çocuk

Bebek salıncaklarına dikkat! Bir bebeğin vefatına neden oldu

Yurt dışında kurulan ve Türkiye’de de satış yapan 4moms isimli bir markanın bebek salıncakları bir bebeğin vefatına sebep olurken öteki bir bebeğin de boynundan yaralanmasına sebep oldu. 2 milyonun üzerinde bebek salıncağı sattığı öğrenilen 4moms, müşterilerine mail atarak eserleri geri istedi. İşte habere dair tüm ayrıntılar…

Merkezi yurt dışında olan 4moms isimli bir markanın satışa sunduğu bebek otomobillerindeki büyük tehlike ortaya çıktı. Yanlış tasarlanma sonucu bir bebeğin vefatına bir bebeğinse boynundan yaralanmasına yol açan bebek otomobilleri, firma tarafından tüm müşterilerden geri istendi. Markanın 2 milyondan fazla satışının gerçekleştirildiği  MamoRoo ve RockaRoo isimli bebek salıncakları satışı durduruldu.

EMEKLEYEN BEBEKLER İÇİN BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURUYOR

Salıncakların art kısmında bulunan bağlama kayışlarının emekleyen bebekler için büyük tehlike oluşturduğu öğrenildi. Salıncakların kayışlarının bebeklerin boynuna dolanması halinde boğulma ve yaralanma üzere yeni kazalara sebep olabileceği açıklandı. Bunun akabinde şirket yetkilileri eseri satın alan müşterilere davet yaptı.

MamoRoo

“SALINCAKLARI BEBEKLERDEN UZAK TUTUN”

Müşterilere mail atan 4moms şirketi, salıncakların gerisinde bulunan kayışların uzanmasını engelleyecek fiyatsız kayış bağlayıcıların şirket tarafından temin edileceğini bildirdi. Kayış bağlayıcı temin etmeyen müşterilerini uyaran şirket, salıncakların bebeklerin ulaşamayacakları yerde saklanması gerektiğinin de ihtarında bulundu.

bebek salıncaklarına dikkat

Öte yandan şirketin resmi toplumsal medya hesabından hususa ait şu halde açıklama yapıldı:

“ABD Tüketici Eser Güvenliği Komitesi (CPSC) ile uyum halinde, 4moms bugün birtakım MamoRoo ve RockaRoo bebek salıncakları ve rockçılarını geri çağırdı. Buna 4 anne MamaRoo bebek salıncağı ve tüm RockaRoo rockçılar dahildir. Bu yaz piyasaya sürülen ve 5 noktalı koşumu olan MamoRoo’nun yeni sürümü buna dahil değildir. Geri çağırılan salıncak yahut sallayıcı kullanılmadığında, bağlama kayışları koltuğun altına sallanabilir ve emekleyen bebekler kayışlara dolanabilir. Şu anda bu salıncaklardan birine sahipseniz, salıncak yahut sallayıcı kullanılmadığında kayışların koltuk altına uzanmasını engelleyecek fiyatsız kayış bağlayıcı almak için çabucak bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz. Daha fazla bilgi ve fiyatsız kayış bağlayıcı talep etmek için lütfen profilimizdeki ilişkiyi ziyaret edin. Emin olun, güvenlik 4moms’da en yüksek ömceliğimizdir. Bu yüzden müşterilerimizin ve ailelerinin güvenliğini sağlamak için bu tahlili tasarladık. Katılımınız için şimdiden teşekkür ederiz.”

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2991417-bebek-salincaklarina-dikkat-bir-bebegin-olumune-neden-oldu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu