Anne ve Çocuk

Bebeklere reçel verilir mi? Bebeklere hangi reçel verilir? Bebek reçeli tanımı

Bebekler dünyadaki 6 ayını tamamladıktan sonra sofralardaki ek besinlerle devam eder. Bu mevzuda birçok ebeveynin tereddüt yaşadığı sıkıntılardan biri de reçellerdir. Tam reçel mevsiminde olmamızla birlikte bebeklere reçel verilip verilmeyeceğine dair sorular sorulara uzmanlardan cevap gecikmedi. Bebeklere reçel verilir mi? Bebeklere hangi reçel verilir?

Bebekler dünyadaki 6 ayını tamamladıktan sonra ek besine geçmeye başlar. Bu süreçte uzmanlar olabildiğince anne sütünden yararlanması gerektiğini önerse de dünya lezzetlerinin tadına bakmaya başlarlar. 6 ayını doldurmuş bebek aile sofrasında aile yemeklerinin tadına bakmaya başlar. Tüm vitamin ve minerallerden faydalanmasını isteyen ebeveynler, çocukların kahvaltı sofrasında peynir , zeytin dışında reçel üzere tatlıları da yiyip yiyeceklerini merak etmektedir. Bu mevzuda uzmanlar soruları yanıtladı. Bebeklere reçel verilir mi? Bebeklere hangi reçel verilir? 

reçel yiyen bebek

BEBEKLERE REÇEL VERİLİR Mİ?

Uzmanlar, bebeklerin reçel, çikolata üzere tatlılarla ne kadar geç tanışırsa o kadar düzgün olacağını önerdi. Bu konuda 1 yaşından küçük bebeklere reçel verilmez. Şekerle erken tanışmanın bebeklerin metabolizmasının bozulmasına yol açtığı söz edilirken, en berbat ihtimalle 2 yaşına kadar şekerle tanışmasını engellemenizde yarar olacaktır. 

yiyen bebek

BEBEKLERE HANGİ REÇEL VERİLİR? 

Bu mevzuda uzmanlar, bebeklere şekersiz mesken üretimi reçellerin yedirilebileceğini belirtti. Anne ve abaların bu üretimi kolay reçellerin materyaline çarçabuk ulaşılırken, bebeğinizin dünya lezzetlerinden geri kalmamasını da sağlayacak.

yemek yiyen bebek

BEBEK REÇELİ TANIMI (7 aydan sonra)

MALZEMELER:

  • 1 Tatlı Elma
  • 1 Çay Bardağı Su
  • 2 Yemek Kaşığı Doğal Pekmez
  • 5 Adet Kayısı

YAPILIŞI:

Elmaları rendeleyerek bir tencereye koyun, suyunu çekene kadar pişirin. Sonrasında kayısıları ikiye bölüp tencerenin için ekleyin. Akabinde pekmezi ve suyu ekleyip kısık ateşte yarım saat kadar pişirin. Afiyet olsun..

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2992442-bebeklere-recel-verilir-mi-bebeklere-hangi-recel-verilir-bebek-receli-tarifi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu