Sağlık

Bedendeki tüm ödemi tek seferde atan acai üzümü ve ananas karışımı!

Bedende en büyük sıhhat problemlerinden biri olan ödem birikimi adeta hastalıklara davetiye çıkaran önemli bir sıhhat problemidir. Bir an evvel bedenden atılması için tabiatta harika besinler bulunur. Alternatif tıpta bilhassa acai üzümü ve ananas üzere güçlü toksin atıcılar mevcuttur. İki besinden elde edilen karışım ise beden için mucize bir ilaç tesiri gösterir.

Sıhhatsiz besinlerden ötürü bedende biriken asidik bir husus olan ödem beden içinde fazla tuz birikiminin habercisidir. Ödem bedende bilhassa ayak ve el bileklerinde birikir. Öte yandan bedenin genel proposyonunda mevcut olan yağlı bölgelerin daha süratli yağlanmasına neden olur. Bedenden en kısa müddette atılmadığında ilerleyen süreçte önemli sıhhat problemlerini da beraberinde getirir. Bunlardan biri de kilo alımı ve makus kolesterol düzeyidir. Makûs kolesterol seviyesi arttıkça kalp ve damar hastalıklarının yaşanma riski de artar. 

bedendeki ödemi atar

BEDENDEKİ TÜM ÖDEMİ TEK SEFERDE ATAN ACAİ ÜZÜMÜ VE ANANAS KARIŞIMI!

 • Bedende biriken ödemi kolay kolay atmak için en tesirli yollardan biri doğal besinlerdir. Alternatif tıpta sıklıkla kullanılan bir karışım olan acai üzümü ve ananas, yalnızca ödemi atmakla kalmıyor bedenin deforme olmuş kısımlarını baştan sona yeniliyor. 
   
 • Yüksek oranda antioksidan barındıran acai üzümü yüksek oranda lif barındıran ananasla bir ortaya geldiğinde kandaki basıncı azaltır. Kandaki basınç azaldıkça bedendeki kan akışı olağanlaşır. Bu da damar yollarında tıkanmayı mahzurlar. 
   
 • Tuzlu ve yağlı besinler nedeniyle bedende biriken ödemin kalıcı olmasının önüne geçerek idrar yoluyla atar. Akıntı biçiminde olan bu boşaltım sırasında bağırsaklarda hafif bir hızlanma yaşanır. Zira karışım güçlü oranda lif barındırdığından bağırsaklardaki flora sayısını artırır. Bu da ishale misal bir dışkılamaya neden olur.
   
 • Ödem bedenden atıldıkça obezite usulü risklerin yanı sıra istikrarsız kilo alma üzere sıhhat sıkıntılarının da önüne geçer. Hatta kimi uzmanlar bu karışımı kilo vermek isteyenlere önerir. Ödem atarken yağ yakma özelliği vardır. 
   
 • Bedenin güç depolarını daha sağlıklı hücrelerle doldurarak gerilim ve depresyon üzere risklerin önüne de geçer. Beyindeki hudut hücrelerini harekete geçiren acai üzümündeki antioksidanlar işlevsel artışa neden olur. Beyin işlevleri arttıkça odak bozukluğu ve bellek tıkanıklığı üzere hafıza sıkıntıları yaşanmaz.

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2988674-vucuttaki-tum-odemi-tek-seferde-atan-acai-uzumu-ve-ananas-karisimi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu