Anne ve Çocuk

Bedeninizdeki çatlaklarla barışık olmanız için 3 neden

Bağ dokumuz çok gerildiğinde deri altı dokusunda bulunan elastik lifler yırtılabilir. Bu yırtıklar daha sonra ciltte çatlak ismi verilen beyaz yahut mor çizgiler olarak ortaya çıkar. Bunların kremler, masajlar ve hatta tıbbi tedaviler ile katiyen ele almamız gereken bir kusur olduğu bize sıklıkla öğretilir. Ama aslında neden? Bir yandan, lazer tedavileri ve benzerleri dışında, cilt değişikliklerini hakikaten gidermenin doğal bir yolu yoktur ve öteki yandan çatlaklarınızı sevmek için kimi ikna edici nedenler vardır.

Çatlaklarınızı sevmeniz için 3 neden

1. Çatlaklar bedeninizin neler yapabileceğini gösterir

Ergenlik, hamilelil yahut çok kilo alımı yahut kaybı sırasında çok büyüme atakları nedeniyle olsun – bedenimiz büyük değişikliklere maruz kaldığında çatlaklar oluşur. Aynı vakitte nasıl göründüğümüzün ve hayatımızın hikayesini anlattığı manasına geliyor ki bu hoş bir fikir değil mi? Çatlaklar üzere varsayılan kusurlardan rahatsız olmak yerine, bedenimizin ne kadar çok taraflı olduğunu ve neler yapabileceğini takdir etmeliyiz. Tüm gebe bayanların yüzde 90’ının çatlak izleri aldığı kestirim edilmektedir. Bu nedenle bunlara çatlak izleri de denilmektedir. Doğumdan sonra çizgiler kalır ve bize sonsuza kadar bu özel vakti hatırlatır.

2. Kendini sevmeyi vurgular

‘Kendini sevme’ son yıllarda ve iyi bir sebeple giderek daha kıymetli hale gelen bir terim. Sonuçta, her beden farklıdır ve olduğumuz üzere görünmeyi ne kadar erken kabul edersek, hayattan o kadar keyifli ve şad oluruz. Öyleyse, her vakit kendinizle ilgili bir şeyleri değiştirmek yerine çatlaklarınızı kendinizin bir modülü olarak kabul etmek için âlâ bir neden. Nihayetinde, kendini sevmek sana içsel güç ve daha yeterli bir özgüven verir ki bu, Vücutlarını olduğu üzere kabul eden ve oburlarının görüşlerine bağlı olmayan beşerler, güçlü olma eğilimindedir.

3. Çatlaklarınız sizi harika formda kusurlu yapar

“Mükemmel kusurlu” terimini biliyor musunuz? Çünkü bu, çatlaklar,  doğum lekeleri üzere kelamda kusurların bedenimize ne yaptığını kusursuz bir biçimde tanımladığı için, ona bir tanınma kıymeti verir ve çok özel bir şey olmasına yardımcı olur. Bu yüzden aynada çatlaklarınıza bakıp “Neden çatlaklarım var?” diye düşünmek yerine. – Bacakları, kalçaları yahut mideyi süsleyen  özel bir aksesuar olarak düşünmeyi tercih edin .

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/vucudunuzdaki-catlaklarla-barisik-olmaniz-icin-3-neden/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu