Sağlık

Bel fıtığı sorununu spor yaparak yendi!

Yıllarca fazla kilo bel kayması ve bel fıtığı sorunlarıyla uğraş eden Nezaket Akmercan (50), geçirdiği bu rahatsızlığı spor yaparak yendi.

Yıllarca fazla kilo bel kayması ve bel fıtığı sorunlarıyla gayret eden Nezaket Akmercan (50), spor yaparak rahatsızlığını yendi. Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi Spor Salonu’nda uzman eğitmen nezaretinde yaklaşık 1 yıllık program sonunda sıhhatine kavuştu.

Nezaket Akmercan

SPOR YAPARAK RAHATSIZLIKLARINDAN KURTULDU

Bağcılar’da özgür meslek sahibi Nezaket Akmercan (50), 2001 yılından itibaren süratle kilo almaya başladı. Artan kilolarla birlikte Akmercan’ın bedeninde bel fıtığı ve bel kayması rahatsızlıkları da ortaya çıktı. Hastanede tedavisi devam eden Akmercan, bir yandan da spor yaparak hastalığını yenmeye karar verdi.

Nezaket Akmercan

Arkadaşlarının tavsiyesiyle Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’ndeki Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün spor salonuna gitti. Akmercan’ı dinleyen spor eğitmeni Ayşe Aydın, ona özel 3 setten oluşan bir program hazırladı. Yaklaşık bir yıllık eğitimin akabinde 20 kilo vererek 95 kiloya düşen Akmercan, bel fıtığı ve bel kayması rahatsızlığından kurtuldu.

Nezaket Akmercan

“KENDİMİ YENİLEDİM”

Spora başladığı birinci günlerde zorluk yaşadığını lakin vakitle alıştığını söyleyen Akmercan, “Son yıllarda zahmetlerin artmaya başlamıştı. Rahatsızlıklarım yüzünden hem dışarı çıkamıyor hem de konutta işlerimi yapamıyordum. Yaklaşık 1 yıllık sporun akabinde sağlıklı günlerime döndüm. Adeta kendimi yeniledim. Artık gün uzunluğu ayaktayım, dolaşıyorum, işlerimi yapıyorum lakin yorulmuyorum” dedi. Kendi üzere olanları spor yapmaya davet eden Akmercan, bu hizmeti sunan Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir’e de teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Camı kırarak sanat yaptı!

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2992757-bel-fitigi-problemini-spor-yaparak-yendi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu