Sağlık

Bembeyaz dişler için doğal paklık yolları

 Dişlerimiz her gün yediğimiz içtiğimiz her türlü yiyecekten etkilenebilir ve sararmalara, kendi rengini kaybetmeye başlar. Diş sıhhatimizi kaybettiğimizde hem önemli ölçülerde ödemelerle eskisi kadar güzel olmayan dişlere sahip olabiliyoruz. Bunun yanı sıra diş ağrısı sızısı da gayreti oluyor ne yazık ki. Ne uyutur, ne durur, günlerce süründürür. Pekala bu duruma gelmemek neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz? Buyurun bakalım.

Çay ve Kahve

Çaysız kahvesiz olmaz diyenlerden olabilirsiniz lakin daha beyaz ve pak görünen dişler için daha az tüketmeye yada tüketim sonrası dişlerinizi fırçalamaya ihtimam göstermeniz gerekmektedir.

Sigara Tüketimi

Hem ciğerlerimize, hem etrafımıza, hem de dişlerimize külliyen ziyan olan sigaradan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Sigara ağız kokusunun ve diş sararmalarının en önemli sebeplerindendir.

Fazla Tatlı ve Şeker Tüketimi

Fazla tatlı tüketimi ya da dişlerimizi zorlayacak tatlılardan uzak durmalısınız, şeker hem dişlerimizi çürütür hem de sararmalara neden olur.

Daha bir çok nedeni olan diş sararmalarının yalnızca bir kısmıydı bunlar. Pekala bunların yol açtığı sararmaları nasıl giderebiliriz? Tertipli uygulamalarda dişlerimizin renginin 4-5 ton açıldığına şahit olacaksınız.

Tertipli Diş Fırçalama

Gece yatmadan, sabah kalkınca kesinlikle dişlerimizi fırçalayalım, bunun ardından gün içerisinde yemeklerden ve çay kahve molalarından sonra fırçalamayı ihmal etmeyelim. Çantamızda kesinlikle çanta uzunluk küçük diş fırçası ve macun bulunduralım.

Dişlerinize Uygun Diş Macunu

Herkes tıpkı diş macununu kullanması uygun olmayabilir. Diş doktorunuza danışıp diş tipinize uygun, dişlerinize daha âlâ gelecek bir diş macunu tavsiyesi almanız daha sağlıklı olabilir.

Karbonat ve Elma Sirkesi

Elma sirkesi ağız içindeki bakterileri temizler ve karbonat ile birleştiğin güçlü beyazlatıcı bir tesir sağlar. Bir çay kaşığı karbonata bir iki damla elma sirkesi ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırıp diş fırçanız ile birlikte uygulayabilirsiniz.

Karbonat

Karbonat doğal diş beyazlatma sistemlerinin başında gelir. Isla pak diş fırçanızı karbonata batırın ve dişlerinize uygulayın. Bu tekniği haftada 3 sefer uyguladığınızda gözle görülür değişimi fark edeceksiniz.

Limon ve Karbonat

Bir çay kaşığı karbonatın içerisine limon suyunu sıkıp köpük köpük olana kadar karıştırın ve dişlerinize uygulayın. Limonun içerisinde bulunan asitten ötürü bu yolu haftada 2 kere uygulamanız kâfi olacaktır.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/bembeyaz-disler-icin-dogal-temizlik-yontemleri/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu