Sağlık

Bizi en süratli formda forma sokan 3 antrenman

Vücudumuz için âlâ bir şey yapmak ve karnınızı, bacaklarınızı ve kalçalarınızı belirginleştirmek istiyorsanız mümkün olduğunca çabuk forma girmeniz için en tesirli 3 kas antrenmanı sunuyoruz.

1- Mekik

Karın kası idmanında klasiktir. Tesirli oldukları kadar tanınan olan mekiklerden  bahsediyoruz. Antrenman sırasında düz karın kasları bilhassa gerilir. Fakat eğik ve daha derin kaslarda eğitilir. Sırt üstü yatın ve bacaklarınızı omuz genişliğinde birbirinden ayırın. Böylelikle yaklaşık 90 derecelik açıyla bükülür. Akabinde ellerinize başınızın gerisinde birleştirin ve karın kaslarınızı sıkarken üst vücudunuzu yavaşça kaldırın. Bu formda ayağa kalkın ve denetimli bir formda tekrar aşağıya inmesine müsaade verin. Mekik çekmenin diğer bir avantajı şayet antrenman gerçek yapılırsa bir çok insanın hareketsiz bir sonucunda yaşadığı berbat duruş ve çok zorlanmayı bile telafi edebilir.

2-Squats

Bu idman bize bacaklar ve kalçalar için en uygun eğitimi sunar. Squat olarak da bilinen diz bükümü. Ve bunu yapmak için rastgele bir ekipmana gereksiniminiz bile yoktur. Squat yaptığımızda, yalnızca hamstring ve kalça kaslarımız değil tıpkı vakitte baldırlarımız, sırtımız ve karın kaslarımız da çalışır. Sonuçları süratli bir biçimde görmek için haftada iki ila üç sefer 15 tekrardan oluşan üç ila dört set squat yapmanız kafidir. Unutmayın ki bunu yanı sıra beslenmenizi de dikkat etmeniz gerekir. Tek başına antrenman hiç bir işe yaramayacaktır.

3- Burpee

Tüm beden için en uygun antrenmanlardan biri olan burpe, korkulan kadar tesirlidir. Güçlü idman, kardiyo eğitimini uyluk, karın ve kol eğitimi ile birleştirir ve bu nedenle bizi süratli bir halde forma  sokmak için ülküdür. Omuz genişliğinde durun ve sonra derin bir çömelme yapın. Akabinde ellerinizi yere koyun ve imtihan durumuna gelene kadar ayaklarınızı geriye hakikat atlayın. Akabinde bedeninizi imtihan durumuna indirin. Akabinde denetimli bir halde tekrar üst kaldırın ve takviye durumundan sguat durumuna geçin. Kollarınızı üst kaldırın ve düz bir sıçrama yapın mümün olduğunca yükseğe yanlışsız. Akabinde çabucak bir sonraki burpe’ye başlayın.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/bizi-en-hizli-sekilde-forma-sokan-3-egzersiz/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu