Sağlık

Böbrek taşlarından Gilaburu ile kurtulun

Her yıl yüzlerce insan böbrek taşı düşürmenin acısıyla kıvranıp duruyor. Bilhassa kristal taşları tıbbi olarak görmek ve teşhis etmek epey zorlaşıyor. Böbrek taşının acısını çeken bilir anlatılmaz. Böbrek taşı tükettiğimiz besinlere bağlı olarak böbreklerde süzülen tuz ve mineral kalıntılarından oluşmaktadır. 

Taşlar hareket ederek idrar yoluna hakikat yol alıp kendiliğinde de dökülebilir. Pekala resen dökülemeyenler, bedende kalanların oluşturduğu sırt ve karın bölgesindeki dayanılmaz ağrıları ne yapacağız? 

Tahlili Gilaburu suyunda. Giraboru, gilabolu, kirabolu olarak Anadolu’da farklı isimlere sahip olan meyve şimdilerde Frenk Üzümü olarak biliniyor. 

Ne vakit hasat edilir?

 Kayseri Bünyan’da Eylül sonu, Ekim aylarında hasada başlanır ve vatandaşlar tarafından salamura olmaları için şişelere doldurulur. Kışında bu şifalı meyvenin suyu sıkılıp tatlandırılarak içilir. 

Frenk Üzümünün yararları nelerdir?

Bilhassa böbrek taşına düzgün gelen Gilaburu meyvesinin idrar sökücü, bağırsak düzenleyici ve tansiyona da birebir şifa olduğu bilinmektedir. güçlü fosfor, demir, bakır, manganez, potasyum içeriğiyle tam bir mineral deposudur. Kan şekerini düşürür, terleyerek bedenden ziyanlı hususların atılmasına yardımcı olur, ateşi düşürür ve lif yapısıyla sindirimi kolaylaştırır, kabızlığı önler. 

Her gün sabah ve akşam bir bardak gilaburu suyuyla böbrek taşlarından kurtulabilirsiniz.  

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/bobrek-taslarindan-gilaburu-ile-kurtulun/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu