Sağlık

Boğaz ağrılarına kesin tahlil

Havaların bir sıcak bir soğuk değişken durumu bizi de etkiliyor alışılmış. Boğaz ağrılarıyla gelen hastalığı hiç ilerlemeden babaanne prosedürüyle geri göndermenin birkaç yolunu sizlerle paylaşıyorum, hazırsanız buyurun bakalım. 

 

Hakikat yiyecekler, uygun sıcaklıkta tüketilirse ne ala öteki ne ister bu hasta. 

Baharatlı Çay

Limon, bal, 1 tatlı kaşığı acı pul biber, naneyi bir hoş kaynatıp demlendikten sonra ılınmaya bırakalım ve ılındıktan sonra içelim. Boğaz ağrılarınızın hafiflediğini birinci yudumda hissedeceksiniz. 

Zerdeçal ve zencefilli bal  

2 yemek kaşığı balın içerisine birer çay kaşığı zencefil ve zerdeçal ekleyin ve çabucak yutmadan boğazınızdan yavaşça kaymasını sağlayarak tüketin ve bitti. Şifa yükleniyor..  

Elma sirkesi 

Içerisinde bulunan yüksek ast sayesinde bakterileri öldüren özelliğe sahip olan sirke, boğaz ağrıları için birebir tahlil olabilir. Doğal keskin tadı ve kokusundan ötürü içmek istemiyorsanız bir alternatifim var. 1 yemek kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı sirkeyi karıştırın ve o denli için ya da bu karışımı 1 bardak ılık su ile karıştırıp içebilirsiniz.  

Adaçayı 

Adaçayının tahriş olmuş boğazı düzgünleştiren hususları sayesinde, boğaz ağrılarından çarçabuk kurtulabilirsiniz. Hamilelik devrinde olanlar için muhakkak içilmemesi önerilir, fetus için ziyanlı olabilir.  

Gargara 

Bu işin en kritik noktası gargara. Günde üç kere tuzlu ılık suyla yaptığınız gargara boğazınızda ki iltihabı kurutarak boğaz ağrılarınızı ortadan kaldıracaktır.  

Son olarak ne yiyip içerseniz için, boğaz ağrılarınızın olduğu periyotta çok sıcak ya da çok soğuk yiyip içmemeye uğraş edin. Yedikleriniz ılık olmalı ki daha fazla tahriş olmasın boğazınız. 

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/bogaz-agrilarina-kesin-cozum/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu