Güncel Haberler

Bu 3 Koku ile Konutunuzu Süratli Satabilirsiniz

Evinizi daha süratli satan en güzel kokular bu yazıda sizlerle… Yeni araştırmaya nazaran bu 3 koku ile konutunuzu daha süratli satabilirsiniz. Üstelik hangi kokular mesken alıcılarını sıkıntıdan çıkaracak merak ediyorsanız okumaya devam edin.

GetAgent tarafından yapılan bir ankete nazaran, konutunuzun kokusu alıcıları mülkünüzden uzaklaştıracak kadar ileri gidebilir yahut onları teklif vermeye daha meyilli hale getirebilir

İster bir somun ekmek pişiriyor olun, ister oturma odanızda dolaşan ıslak köpekleriniz olsun, konutunuzun etrafında dolaşan kokular kıymetli ölçüde farklılık gösterir. Fakat mevzu mülkünüzü satmaya geldiğinde , potansiyel alıcıların kendilerini konutlarında hissetmelerini sağlayacak ve onları kapıya koşturacak birtakım kokular vardır. Koku duyumuz, sahip olduğumuz en güçlü duyudur, bu nedenle burnumuzun etrafımızı nasıl algıladığımız üzerinde bu kadar tesiri olması şaşırtan değildir.

Mümkün konut alıcıları için hangi kokuların en alımlı olduğunu bulmak için, muhakkak kokuların onları bir mülk satın almaya daha fazla yahut daha az eğilimli kılıp kılmayacağına dair niyetlerini almak için halkı araştırdık. Anketimizin ortaya çıkardığı en düzgün kokuları kullanarak, konutunuzu mümkün olan en kısa müddette satmak için bir koku yelpazesi oluşturduk.

Evinizi daha süratli satan en uygun kokular​

1. Taze pişmiş ekmek​


Fırında konut imali bir somun ekmeğin aromasının büyük olasılıkla bir satışı hızlandırdığı ortaya çıktı. Taze pişmiş ekmek, iştirakçilerin %37’sinden oy aldı. Bizi çocukluğumuza geri götürdüğü ve bizi konutumuzda hissettiren nostaljik anılar uyandırıyor.

2. Taze keten​


Sırada, ankete katılanların %36’sının yeni bir mesken satın almaya teşvik edeceğini söylediği bir koku olan taze keten vardı. Bilim adamları daha evvel taze, kurutulmuş keten kokusunun, burunlarımızın doğal bitkilerden ve parfümlerden tanıdığı bir dizi bileşik ürettiğini bulmuşlardı. Beynimiz bunu gerilim için güzel bilinen bir panzehir olan tabiat ile ilişkilendirir, bu yüzden bu kokunun burunlarımızı ve zihinlerimizi memnun etmesi şaşırtan değildir.

3. Taze demlenmiş kahve​


Son olarak, bizi en çok motive eden üçüncü koku, taze demlenmiş kahveydi. , tatlı, baharatlı, meyveli, çiçeksi ve hatta dumanlı kokular dahil olmak üzere klasik olarak cazip her kokuda bulunan moleküllere sahip 1000’den fazla kimyasal bileşik içerir. Çay severlerin olduğu bir ülkede yaşıyor olsak da, kahvenin aroması yalnızca orayı etkilemekle kalmaz, tıpkı vakitte satışınızı hızlandırabilir.

Taze biçilmiş çimen (%25), güller (%19) ve paklık materyalleri (%13) kokuları bir mülk satın alma mümkünlüğünü artıran en düzgün kokular ortasında yer alan öteki kokular ortasında yer aldı.

Cinsiyete nazaran bölünmüş sonuçlara bakıldığında, fırında yükselen bir somunun sıcak aroması erkeklere en cazip gelen koku (%31), fakat taze keten, bayanlar için ekmeğin önüne geçiyor. Bayanların %46’sından fazlası yeni bir potansiyel konutun etrafında yüzen taze çamaşır kokusunu tercih ederken, %42’si taze pişmiş ekmeği tercih ediyor.

Z jenerasyonu için, vanilya kokusunun onları mesken satın almaya daha yatkın hale getireceğini belirten 18-24 yaşındaki konut sahiplerinin en büyük oranı (%33) ile vanilya birinci sırada yer alıyor.

25-34 yaşları ortasındakiler için potansiyel bir meskenin etrafında oyalanmak için en çok tercih edilen ikinci koku yeni halıydı – bir meskenin yakın vakitte yenilendiğinin açık bir işareti.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/bu-3-koku-ile-evinizi-hizli-satabilirsiniz.3444/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu