Güzellik

Bu saç modelleri sıcak günler için kurtarıcı!

Uzun saçlar ne kadar hoş olursa olsun, birçok insan yüksek yaz sıcaklıklarında dalgalı saçlar altında bunalıyor Saçlar uzunluğuna, alına ve yüze yapıştığında bunalmamak elde değil. Yalnızca uzun saçlarınız değil, birebir vakitte çok kalın saçlarınız varsa, yaz sıcağında sıhhatinize bile ziyan verebilirsiniz. 

Özellikle yüksek sıcaklıklarda yalnızca bol sıvı tüketmek değil, saç modelinizi kavurucu sıcağa uyarlamak da kıymetlidir. Sadece boynu hoş ve havalı tutmakla kalmayıp tıpkı vakitte çok moda olan kimi saç modellerini sunuyoruz.

Sıcakta sizi serinleten 3 saç modeli

1-Topuz

Gevşek , havadar ve çok süratli yapılır. Topuz, kabarık elbiseler ortasında vakitsiz bir klasiktir ve bilhassa sıcak şartlarda eksiksiz bir figür oluşturur. Topuz sayesinde boyun ve kulaklar hür kalır. Topuz saçlar bu yüzden yazın vazgeçilmezi olur. Şahane renkli aksesuarlarla da renklendirebilirsiniz. Boynunuz ve kulaklarınız açıkken de, tehlikeli güneş yanıklarından kaçınmak için güneş kremi sürmelisiniz.

2- Fransız örgüsü

Fransız örgüsü de bu yıl çok moda. Ve hepsinden yeterlisi. Terli cilde yapışan yahut fön makinesine gerek yok, sıcak rüzgarlarda yüze takılan saç telleri ve gevşek saçlar yok. Ayrıyeten Fransız örgülerini bir çok farklı varyasyonda da yapabilirsiniz. Yandan örebilir yahut sportif bir tarz için saçınızı ortadan ikiye ayırıp iki örgü yapabilirsiniz.

3- At kuyruğu

Sade ve anlaşılır. Yaz aylarında uçuşan saçlarınızın boynunuza yapışmasını istemiyorsanız, süratli bir formda at kuyruğu ile bağlayabilirsiniz. Olağan ki, tıpkı vakitte tüm sanat biçimlerine nazaran şekillendirilebilir. İster klasik at kuyruğu, ister örgünün birkaç saç tokası ile farklı kısımlara ayrıldığı kabarcık kuyruklar olsun, pratik ve havalı yaz görünümü her vakit hittir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/bu-sac-modelleri-sicak-gunler-icin-kurtarici/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu