Güzellik

Çatlaklar geçer mi? Tahlil yolları neler?

Kilo alımı ya da kaybı sırasında ortaya çıkan çatlaklar kimi bayanların en büyük kabusu olabilir. Aslında çoğumuzda olan ve olağan kabul etmemiz gereken bir şeyken ne yazık ki hoşluk dayatmaları hepimizin psikolojisini bozmuş durumda. Kusursuz olmak ismine denemediğimiz yol yok. Hâlbuki ki kimse çatlak üzere kolay bir imgeyi bu kadar büyütmemiş olsa eminiz ki sizin de umurunuzda olmayacaktı. Tekrar de bu durum sizin canınızı sıkıyorsa çatlaklarınızın azalmasını sağlayacak tekliflerle geldim.

Su tüketimine kıymet veriyor musunuz?

Deri yüzeyindeki esnekliğinin korunması için bedeninizin neme gereksinimi vardır. Bunun için de en kıymetli kaynak olan suyu kâfi ölçüde tüketmeniz gerekmekte. Kâfi ölçüde su tükettiğiniz taktirde cilt tabakanız nemli kalır. Böylelikle süratli kilo alımı ya da kaybında cildinizde oluşacak çatlakların önüne geçmiş olursunuz.

Nemlendirici kullanın

Su üzere bedeninizi nemli tutacak bir öteki formül ise nemlendirici kremlerdir. Cilt bariyerinizi korumak ismine banyodan sonra kesinlikle nemlendirici kullanıp cildinizi nemli tutmalısınız. Bir başka seçenek olarak E vitamini açısından hayli varlıklı olan aloe vera’yı tercih edebilirsiniz.

Keten tohumu ve yoğurt

Keten tohumu en güçlü bitkisel kolajen kaynağıdır. Bir ölçü keten tohumunu yoğurtla karıştırarak cildinize masaj yaparak sürün. Bu metot çatlak tedavisi için hem bitkisel hem de sağlam bir usul.

Kuru fırçalama

Her duştan sonra kabak lifi ya da rastgele bir beden fırçasını çatlak olan bölgeye uygulayın. Bu biçimde bedeniniz hem meyyit derilerden arınacak hem de kan sirkülasyonunuz ve lenf sisteminiz harekete geçecek.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/catlaklar-gecer-mi-cozum-yollari-neler/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu