Güzellik

Cilde âlâ gelen portakal maskesi

C vitamini bakımından epeyce güçlü olan portakal, birkaç unsur ile bir ortaya geldiğinde cildin yenilenmesini ve meyyit derilerden arınmasını sağlıyor. Pekala Portakal cilde nasıl olumlu tesirler bırakır?

Portakal, en çok Adana, Mersin ve Dörtyol üzere Akdeniz kıyılarında yetişen portakal, Turunçgiller ailesinin en çeşitli ve en çok üretilen elemanıdır. Keskin bir tadı ve canlı kokusuyla lezzetli bir meyve olan portakal öncelikle C vitaminini en yüksek barındıran bir meyvedir.

Portakal ve kabuğunu da hakikat biçimde uygulayarak cilt üzerindeki birden fazla olumlu istikametlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıyeten portakalın kabuğu doğal bir peelingtir. Siyah noktaların temizlenmesinde büyük rol oynar.

Portakaldan maske tanımları

 2 yemek kaşığı portakal suyu ile 4 yemek kaşığı unu karıştırın. Yüzünüzün tamamına ve boyun bölgenize uygulayıp  20 dakika boyunca bekletin. Ilık su ile yıkayıp pak bir havlu ile kurulayın.

– 2 yemek kaşığı portakal suyu ile 1 yemek kaşığı yoğurdu kasede güzelce karıştırın. Tüm yüzünüze uygulayıp 5 dakika beklettikten sonra su ile durulayın.

– 2 tatlı kaşığı portakal kabuğu tozu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, yarım tatlı kaşığı karbonatı cam kasede uygunca karıştırın.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/cilde-iyi-gelen-portakal-maskesi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu