GenelSağlık

Cildiniz Çok Mu Yağlı?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Eksperi Op.Dr. Ali Rıza Öreroğlu, ciltteki çok yağlanmaya ilgi edilmesi gerekliliğini söyledi.

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Eksperi Op. Dr. Ali Rıza Öreroğlu, “HydraFacial, en titiz ciltler dahil bütün cilt çeşitlerinin değişik gereksinimlerini karşılamak amacıyla geliştirilmiş bir cilt yenileme sistemidir. HydraFacial yalnızca bir cilt bakımı programı değil, cilt sağlığını uzun vakit korumak, cilt hasarlarını gidermek, cildin değişik problemlerini karşılamak, amacıyla sarfedilen tıbbi amaçli bir aygıt programıdır. HydraFacial programında özel olarak formüle edilmiş solüsyonlar, patentli Vortex teknolojisi ile birlikte kullanılarak, el değmeden cilt temizlenir, ölü hücrelerden arındırılır, peeling yapılır, ciltteki çok yağ salgısı tedavi edilir. Daha sonra peptid, antioksidan ve hyalüronik asit sahibi olan solüsyonlar ile cilt onarılır, beslenir ve nemlendirilir.

Ciltteki çok yağlanmayı yok eden program Sistemde kullanılabilen değişik serumlar ile cildin ihtiyacına göre leke tedavisi ve kırışıklık tedavisi de yapılabilmektedir. Cihaz başlığı çift fonksiyonludur ve tüketimi pratiktir. Solüsyonlar bir girdap gibi, aynı anda cilde püskürtülüp vakumlanıp geri çekilerek aktarılır. Farklı cilt çeşitleri ve gereksinimlerine göre solüsyon türü ve akışı denetim edilebilir. Cilt üstünde her geçişte solüsyon çeşidine ideal bir dizi patentli Hydrapeel uç kullanılır. Hydrapeel uçlar programın her adımını ayırt etmek ve en etkin neticeleri alabilmek amacıyla değişik renklerde titizlikle geliştirilmiştır” dedi.

Ciltteki çok yağlanmayı yok eden program HydraFacial programının cildi nemlendirip, canlandırıp, total bir cilt bakımı sağlarken, genişlemiş ve tıkalı gözeneklerden kara noktalara, cilt tonundaki düzensizliklerden aknelere, lekelerden sebum dengesizliğine ve ince kırışıklara kadar çoğu meseleye iyi yaklaştığını ifade eden Op.Dr. Öreroğlu, “Temel olarak özetlemek gerek görülürse, HydraFacial, derhal derhal her yaştaki, her cilt tipindeki, kadın/erkek fark etmeksizin, senenin rastgele bir saatinde şahıslara sorunsuzca uygulanabilir. Uygulamanın hitap edeceği amaç kitle yelpazesi dışında pek kimse kalmamaktadır.

Ciltteki çok yağlanmayı yok eden program Hydrafacial programının rastgele bir yan tesiri bulunmadığından ötürü en titiz ciltlerde bile güvenle kullanılabilmektedir. Hydrafacial programı birtakım özel halleri olan ya da sıhhat problemlerine sahip şahıslar üstünde uygulanmamalıdır. Hamile ya da bebeklerini emziren kadınlara, son 1 sene ortamında Roaccutane (isotretinoin) kullanmış şahıslara Hydrafacial programı yapılmamalıdır. Hem de programın uygulanacağı şahısde lupus, skleroderma, sedef hastalığı gibi otoimmün hastalıkları, kanama bozukluğu, herpes uçukları ya da cilt kanseri gibi bir sıhhat bozukluğu sahip olunan bulunduğunda da Hydrafacial MD programı yapılmamalıdır. Cildinde kırmızı, kalkık, tanımlanamayan çıkıntılar olan şahıslara Hydrafacial programı yapılırken de ilgili olunması gerekiyor, gerek görülürse de çıkıntılar tanımlanana kadar program yapılmamalıdır. Hem de tedavinin ana aşamalarından birisinde olan bileşenlerin bünyesinde bulunduğu üzere, kabuklu deniz hayvanlarına alerjisi olan bireylerin HydraFacial yaptırması önerilmez” diye konuştu.

Ciltteki çok yağlanmayı yok eden program HydraFacialın, çoğu etkinin tek bir programda buluşması bulunduğunu kaydeden Op.Dr. Öreroğlu, “Hydrafacial, cildi nemlendirip, canlandırıp, total bir cilt bakımı sağlarken, genişlemiş ve tıkalı gözeneklerden kara ve beyaz noktalara, cilt tonundaki düzensizliklerden aknelere, lekelerden sebum dengesizliğine ve ince kırışıklara kadar çoğu meseleye iyi gelebilmektedir. HydraFacial programı gerektiğince pratiktir ve tesiri tek oturumta dahi görülebilir. 30 dakika gibi kısa bir vakitde tamamlanabilir. Acısız, ağrısızdır ve rastgele bir rahatsızlık hissi oluşturmaz. Birçok hastam hoşnut edici bulunduğunu dahi belirtiyor. Uygulama ardından rastgele bir bakım yapılması gerekmez.

Ciltteki çok yağlanmayı yok eden program Uygulama ardından şahıs derhal günlük hayatına geri dönebilir ve yapması gereken özel bir şey bulunmaz, hem de makyaj dahi yapabilir. Yaz, kış, hava hali fark etmeksizin, HydraFacial programı senenin rastgele bir vakityi yaptırılabilir. Hydrafacial programı ardından şayet cildin direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalma hali söz hususu ise, bir hafta kadar güneş koruyucu kullanılması önerilebilir. Hydrafacial programı yaptıran olan çoğu hastam ilk oturumtan itibaren ciltlerinde değişiklik gözlemlediklerini belirtiyor. İlk oturumtan itibaren cilt tonundaki değişikliklerin azaldığı, ciltteki nemin ve parlaklığın arttığı görülebiliyor.

Ciltteki çok yağlanmayı yok eden program Özel bir aktivite ya da hale yönelik, taze ve parlak bir görünüme sahip olmak amacıyla oluşturulan bir oturum Hydrafacial programı dahi gerektiğince yararlı olabilir. Genel olarak, Hydrafacial programının nemlendirici tesirlerinin bir hafta kadar devam etmesi beklenebilir. Uzun vadeli tesirlerini deneyim edebilmek amacıyla, tekrar oturumları öneriyoruz. Ve tekrar genel olarak özetlenebilir ki, ilk kez program yaptıracakların iyi neticeler alması adına, ilk aşamada haftada bir, 4-6 oturumlık bir işlem izlemeleri tavsiye edilebilir. Bu proses tamamlandıktan sonra ise ayda bir gibi tesirin devamlılığını sağlayıcı oturumlar önerilir. Devamlılığı sağlanan programın tesirindeki kalıcılık miktarı artacaktır” açıklamalarında bulundu.

İlgili Makaleler

11 Yorum

Başa dön tuşu