Kadın Hastalıkları ve Doğum

Cilt bakımı – gençleştirme

CİLT BAKIMI-ANTİAGİNG-KÖK HÜCRE ve GENÇLEŞTİRME

Uygulanan bakımlardan örnekler; Uygulama Uzman Hekim tarafından fiyatsız inceleme yapılarak sıkıntılar tespit edildikten sonra bir planlama yapılarak başlatılır…

Medikal Cilt Bakımı ve Gençleştirme ve Gerdirme-Lifting

Kök Hücre Uygulaması (PRP)

Akne ve İzleri Tedavisi,
Kırışıklık Tedavisi-Ütüleme
Leke Tedavisi
Sellülit tedavileri
Başka Estetik Uygulamalar ; Peeling, Lazer ile Rejuvenasyon, mesoterapi ile Anti-Aging(gençleştirme) uygulamaları, botox, gençleştirici hyalüronik asit uygulamaları ve dolgular

I) Meyyit hücre giderici cilt ve beden bakımı;

Süratli bir hoşluk bakımıdır. Meyyit deriyi atarak cildi nemlendirir. Tuz ve meyve asidi(AHA) bazlı peeling sürecinden sonra rahatlatıcı ve nemlendirici yosun ve masaj ile bu bakım tamamlanır. Uygulama mühleti 60-90 dakikadır.

Sıkıntılı ciltlerde daha ileri süreçlere geçmeden evvel (akneli-yağlı-lekeli ciltler ve peeling süreçleri gibi) problemli ciltteki etkiyi artırmak için bu bakım öncelikle en az bir ya da iki defa uygulanır. PRP Kök Hücre AntiAging uygulamasına hazırlık olarak da başlangıçta kimi hastalarımızda uygulanmaktadır.

II ) Anti-sellülit Bakımı;

Bedenin biçimlenmesi ve lokal oluşmuş portakal kabuğu imgesini yok etmek hedefiyle kullanılır. Tıpkı vakitte bedende sıkılaşma sağlar ve toksin giderici tesir yaratır. Uygulama mühleti bölgeye nazaran değişmekle birlikte 20-60 dakikadır. Lazer ve mezoterapi uygulamaları da cildin durumuna nazaran eklenir.

III ) Biçimlendirici Beden Bakımı ( Contouring ):

Özel içerikli bitkisel elemanlar, yosunlar ve kremlerin ısı ile birleşmesi, ve birebir vakitte tesirli masaj biçimlendirme tesiri sağlar. Uygulama mühleti bölgeye nazaran 30-90 dakikadır. Bu bakımla; Bedende incelme, toksin giderme, lipolizi harekete geçirerek yağların boşaltımı, sirkülasyon artması sağlanır. Anti-sellülit ve inceltici tesir, birlikte kazanılır. Burada da Laser, radyo frekans(RF), ütüleme, ve mesotepapi uygulamaları birlikte kullanılır.

V ) Sıkılaştırıcı Bakım: Firming Gel

Bu bakım, deri dokusunu güçlendirir ve cildi sıkılaştırır. Cildin elastikiyetini ve sıkılığını onarır. Sıkılaştırıcı bakımın yanı sıra, ayaklara zindelik sağlayan özel bakımlar da uygulanır. Böylelikle, kişi, daha zinde olur ve bakımını daha sıkı bir his ile tamamlar. Uygulama müddeti 20-60 dakikadır. Lenf drenajı, Power Plate uygulamaları da ayrıyeten eklenir.

Üstte bahsedilen prosedürler profesyonel uygulamalar ile birlikte; Radyofrekans uygulamaları, PRP, mezoterapi, dermapen uygulamaları ile birlikte yapılarak tesirin çok daha düzgün daha hızlı ve daha hoş olması sağlanmakta, uzmandan gerekli bakım ve esirgeyici bilgilendirmeleri ve eğitimi de alan bireyler bu biçimde anti-aging etkiyi daima müdafaa yeteneğine kavuşmaktadır.

Olumsuz dış etkenlere (Güneş, toksik unsurlar, toz, bakteriler, yaşlanma v.b.) daima açık bulunan yüzümüz için klinik kaidelerde cildin derinlemesine temizlenmesi, nemlendirilmesi ve desteklenmesini sağlayan özel aygıt ve eserlerin kullanılması ile yapılan bir uygulamadır.

Klinik kaidelerde ve çağdaş usuller ile, cilde verilen takviye eserler, daha derinlemesine nüfuz eder, tesirleri artar ve olağan ve kusursuz bir cilde ve görünüme dönüşüm çok daha kısa müddette gerçekleşir.

Şahıslar cilt uzmanından öğrendikleri ve aldıkları bilinçli-doğru bilgi ve materyaller ile, kendileri, mesken bakımı için çok az bir vakit ayırarak bu etkiyi uzatabilirler.

Cilt bakımı, tüm yaş kümelerine uygulanabilir. Bakım mühleti, kişinin özel bir sorunu yok ise, 4 haftada bir olur. Özel bir sorun kelam konusu ise, uygulama uygulama duruma nazaran çok daha sıklıkla yapılır. Uygulama, uzman bireyler tarafından hijyenik kaidelerde yapılırsa, hiçbir yan tesir kelam konusu değildir.

Nihayet, olağan hale gelen, eski canlılığına ve pürüzsüzlüğüne kavuşarak gençleşen cildinize, uzmanınızın tavsiyelerini dinleyerek kendiniz de meskende nizamlı olarak devam ettiğinizde, kalıcı etkiyi oluşturarak vaktin, etrafın, kirli ve gerilimli ortamların, toksinlerin tesirinden azamî düzeyde korunmayı şuurlu ve hakikat olarak öğrendikten sonra cilt uzmanına daha seyrek gereksinim duyacaksınız.

Cilt bakımı uygulama mühleti, duruma nazaran 1- 2 saat kadardır.

CİLT, BEDEN BAKIMLARI ve MASAJ;
Cildimiz; dış görünüşümüzü oluşturması dışında, bir çok misyonu olan bir organımızdır. İç dokuların, travma, ultraviole ışınları, ısı değişiklikleri, toksinler ve bakterilere karşı korunması için bariyer oluşturur. Ayrıyeten, duyu, immünolojik işlevler, termoregülasyon ve hissedilmeyen sıvı kayıplarının denetiminde değerli rol oynar. Bu kadar değerli işlevleri olan cildimizi âlâ muhafazalı ve bakımı konusunda daha hassas olmalıyız. Cildimizde, daima bir değişim kelam bahsidir. Bu nedenle, değişimi destekleyecek uygulamalar, cilt sıhhatimiz açısından ehemmiyet taşımaktadır.

Uzman hekim ve konusunda tecrübeli bir estetisyen size hizmet verdiğinde nem ve oligo elemanlar tarafından güçlü, bitkisel ve deniz bazlı, özel aromalı eserler kullanılmaktadır. Bu eserler, ciltteki meyyit katman uzaklaştırılır, cilde nem kazandırılır ve dolanım hızlandırılır. Ayrıyeten, özel birtakım bitkiler ve çeşitli faal hususların yağ metobolizmasını hızlandırıcı tesiri de mevcuttur. (yosun, çam yağı, mineral peeling tuzları…) Bu, sellülit ve lokal yağlanma sorunlarının tahlilinde öbür aygıtlar ve usullerle birlikte (karboksiterapi ve mesoterapi-lipoliz gibi) toksinlerin atılması ve kan sirkülasyonunun artırılması ile cilde ferahlık ve hoşluk sağlanmasında tesirli bir yardımcı olacaktır.

KIRIŞIKLIKLARDAN KORUNMA YOLLARI

Bilhassa 35 yaşından sonra yaşlanma ile birlikte ciltte kırışıklıkların kaçınılmaz olduğunu bildiğimizden aşağıdaki tekliflere kulak vermelisiniz. Bu teklifler yalnızca sağlıklı bir cilt için değil tıpkı vakitte pek çok hastalıktan korunmanın da yolunu gösteriyor;

Güneşten kaçının

Solaryumdan kaçının

Güneşe çıkmak zorunda iseniz kollayıcı krem kullanın

Cildinizi çok soğuktan koruyun

Sigara içmeyin

Kâfi ve kaliteli uyuyun

Yüzüstü uyumayın ve uykusuz kalmayın

Gözlerinizi kısmayın, gözlük kullanın

Daha çok yağlı balık tüketin

Daha çok antioksidan eser tüketin, daha çok meyve ve zerzevat tüketin

Kahveden vazgeçin ya da azaltın

Yüzünüzü sabunla çok sık yıkamayın

Çok kozmetik eser kullanmayın

Nemlendirici krem kullanın

Alfa hidroksi asit (AHA), retinoid içeren cilt kremleri tercih edin

Koenzim Q10 içeren cilt kremleri tercih edin

Cildinize C vitamini ile muamele edin (limon, maydonoz suyu vb.)

Cildinizi zeytinyağı ile muamele edin.

Kaynak: https://www.doktorsitesi.com/blog/makale/cilt-bakimi-genclestirme

Başa dön tuşu