Güzellik

Cilt lekelerine karşı 5 kesin tahlil

Sivilce, güneş lekeleri, kızarıklar, mor halkalar, akne izneleri hepimizin dehşetli düşü hepsinin bir tahlili var..

Etkin sivilceler

TAHLİL: Yoğurt ile peeling maskesi, Gül suyu ile tonik, Zerdeçallı yoğurt maskesi, Hindistan cevizi yağı, Limon suyu, Karbonat peelingi, Kahve telvesi peelingi, İltihap giderici diş macunu ve Lavanta yağı üzere yönetemler iyi gelebilmektedir..

Güneş lekeleri

TAHLİL: Pak bir pamuğa bol bol limon suyu sürüp güneş lekesine uygulayarak 20-25 dakika bekleyin. Akabinde bol su ile durulayın. Kaşıntı ya da kızarıklıklara maruz kalmamak için limon suyu uyguladığınızda güneşe çıkmayın. Aloe Vera: Güneş lekelerini gidermede en başarılı bitkilerden biridir.

Kızarıklıklar

TAHLİL: Yüzde kızarıklık için ne yapılmalı diye düşünüyorsanız aloe vera jel kızarıklık için en tesirli bitkisel tedavilerden biri. Aloe vera jel ağrıyı ve kızarıklığa bağlı yanmayı azaltmada tesirlidir. Yüz kızarıklığının azalması için aloe vera jeli günde iki kez nazikçe yüzünüze sürebilirsiniz.

Mor halkaları

TAHLİL:

  • Çay poşeti. Gözlere soğuk poşet çay uygulamak morlukların görünümünü güzelleştirebilir. Çay, içeriğinde bulunan antioksidanlar ve kafein nedeniyle kan sirkülasyonunu uyarmaya, kan damarlarını daraltmaya ve cilt altında sıvı tutulumunu azaltmaya yardımcı olur. Bu hedefle siyah ya da yeşil çay kullanılabilir. İki siyah yahut yeşil çay poşeti sıcak suda beş dakika bekletilir. Daha sonra poşet çayların buzdolabında 15-20 dakika soğumaları beklenir. Soğuk çay poşetleri gözler kapatılarak 10 ila 20 dakika uygulanır. Süreç bittikten sonra gözler soğuk suyla yıkanır.
  • Hindistan cevizi yağı. Göz altlarına her gece Hindistan cevizi yağı ile masaj yapmak koyu halkaları azaltabilir. Hindistan cevizi yağı, ziyan görmüş cilt hücrelerini onarabilen güçlü bir E vitamini kaynağıdır.
  • Salatalık. İki dilim salatalığın 5 dakika boyunca limon suyuna batırılması ve gözlere yerleştirilmesi, koyu halkaların tesirlerini azaltabilir. Fakat, uygulama sırasında gözlerin limon suyuna temas etmemesine dikkat edilmelidir.
  • Gül suyu. Pamuklu bir ped gül suyuna batırılır ve kapalı göz kapaklarının üzerine yerleştirilerek 15 dakika bekletilir.
  • Süt. İki adet pamuk topu soğuk sütün içine batırılıp ve göz altlarına yerleştirilir.

Akne izleri

TAHLİL: Sivilce lekelerini giderme ve cildin rengini açma konusunda tesirli olan elma sirkesi, asidik özellikleri taşır. Yarım çay bardağı elma sirkesi ve yarım çay bardağı suyu karıştırın. Pak bir pamuk yardımıyla sivilce izlerinin olduğu bölgelere sürün. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/cilt-lekelerine-karsi-5-kesin-cozum/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu