Anne ve Çocuk

Çocuğunuza Hakikat Beslenmeyi Vermek Planlama Gerektirir. İşte Nasıl Yapılacağı

Anne olmak dünyanın en hoş duygusudur. Birinci sefer anne olmanın beraberinde çeşitli sorumluluklar, ikilemler, tasalar ve daha neler neler geliyor ve biz her vakit elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte, bazen ikilemlerimizi anlamak için uygun rehberlikten mahrum kalırız.

Ancak tüm ikilemlerimiz için kolay bir mantık var – sakin ol. Bir çocuğunu herkesten daha uygun tanır, bu yüzden içgüdülerinizi takip edin – şayet başınız çok sıkıntıdaysa, bilgi yalnızca bir tık uzağınızda. Lakin, internetteki birçok bilginin yanlış olabileceğini unutmayın, bu yüzden dikkatli olun.

ve çocuk sıhhati el ele masraf; 6 aya kadar olan bebekler için en düzgün seçenektir. Birinci sefer anneler olarak elimizden gelenin en düzgününü yapmak için çok uğraşıyoruz lakin bu seyahat paniğe gerek olmadığını anlamamı sağladı zira fakat sakin ve keyifli bir anne çocukları için elinden gelenin en güzelini yapabilir. Bunu, başlangıçtan itibaren birtakım sağlıklı alışkanlıklar kazandırmak formunda, çocuğunuzun uygun beslenme ihtiyaçlarına odaklanarak başarabilirsiniz. Örneğin, yemek yemeyi eğlenceli hale getirmek. Mümkünse, bir aile olarak birlikte yemeklerin tadını çıkarmak için bir rutin oluşturun, lakin yemekten kaçınmaya neden olmaması için onları zorlamadığınızdan emin olun. Yalnızca sabırlı olun ve rutine bağlı kalın.

Çocukların telaşlı olma eğiliminde olduğu vakitler vardır. Her çocuk bunu yaşar – yemek istemiyorsa panik yapmayın zira çocuklar da kendi iştahlarını anlarlar. Onlara itimadın. Lakin, yemek yememesi açısından telaşlı yeme devam ediyorsa, altta yatan bir meseleye işaret edebilir. Bu durumda lütfen çocuk hekiminize danışınız. Çocuğunuz oyuncu ve hareketli olduğu sürece sağlıklıdır. Telaşlı yiyenlere gelince, tıpkı şeylerin farklı versiyonlarını yapmayı deneyin ve gözlemleyin. Çocuklar çoklukla ebeveynlerini taklit eder, bu nedenle evvel sağlıklı beslenmeyi kendi alışkanlığınız haline getirin. Keyifli ve sağlıklı bir jenerasyon yetiştirelim.

Çocuğunuzun tam beslenmesini nasıl sağlarsınız?​

En düzgün yol bir şeyleri planlamaktır. Planlama yaparak çocuğunuzun beslenme açısından her şeye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Hangi sebzelere, bakliyatlara, tahıllara ve meyvelere sahip olacağınız için haftalık bir vakit çizelgesi planlayın. Gelecek hafta farklı bir plan deneyin. Bu halde, çocuğunuzun beslenmesini denetim edebilirsiniz ve çocuklarınızın her hafta sabırsızlıkla bekleyecekleri şeyler olacak, böylelikle daha az telaşlı yemeye yol açacaktır. Ayrıyeten sonraki gün ne pişireceğiniz konusunda çok fazla düşünmenize gerek kalmayacak, zira esasen sizin tarafınızdan planlanmış. Ayrıyeten sistemli kalmanın ve çocuklarınızla kaliteli vakit geçirmenin olağanüstü bir yoludur. Ortada bir abur cubur yemek sorun değil, lakin bunu orta sıra olacak biçimde sınırlayabilirsiniz.

Günümüzde sıhhatsiz beslenme alışkanlıkları ve beslenme yetersizliklerinden kaynaklanan hastalıkların sayısı arttıkça, çocuğumuzun beslenmesini ve beslenmesini denetim etmek çok değerli hale geldi. Bu nedenle planlama formülü, çocuğunuzun beslenmesini titizlikle takip etmenin şahane bir yoludur.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/cocugunuza-dogru-beslenmeyi-vermek-planlama-gerektirir-iste-nasil-yapilacagi.3424/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu