Sağlık

Çok fazla meyve yemek kilo mu aldırıyor?

Meyveler, antioksidan ve vitamin kaynağıdır. Hekimler her gün kesinlikle meyve tüketmemizi önerir. Pekala sağlıklı kan basıncı üzere pek çok yararlı tesire sahip meyveler çok tüketildiği vakit neler olur biliyor musunuz?

Meyvekolikler dikkat!

Büyüklerimiz boşuna dememiş ”Her şeyin fazlası ziyan.” diye. Meyvenin say say bitmeyecek kadar yararlı tesirlerinin yanında elbette ki fazla tüketildiği vakit onun da ziyanları mevcut. Burada dikkat edilmesi gereken öge ölçü oluyor. Ölçülü olarak meyve tüketmek bir sorun değildir hatta çok sağlıklıdır. Fakat birden fazla insan diyet programlarında yalnızca meyve yiyor. Bu epeyce yanlış bir alışkanlık neden mi? Meyve yediğinizde bedeniniz mineral ve vitaminlerle dolar lakin yalnızca meyve tüketirseniz vücudunuz  yağ, protein ve öbür besinlerden mahrum kalmış olur.

Meyve yemek kilo aldırır mı?

Meyvelerde fruktoz bulunur ve ne kadar çok meyve yerseniz bedeninizdeki fruktoz ölçüsünü o kadar çok arttırmış olursunuz. Örneğin; kiraz, armut ve muzda çok fazla fruktoz vardır. Çok fazla fruktoz çok kiloya ve diyabete sebebiyet verir. Hasılı bu sağlıklı besinleri bile ölçülü tüketmelisiniz.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/cok-fazla-meyve-yemek-kilo-mu-aldiriyor/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu