Sağlık

Çok kısa müddette kilo verdiren smoothie tanımı

Sabah işe giderken ya da terli bir idmandan sonra olsun, smoothie’ler herkesin ağzındadır ve mutlak zinde yiyecek olarak kabul edilir. Ancak satın alınan meyve suları, fruktoz açısından güçlü oldukları için ekseriyetle kalorileri çok yüksektir. Bu nedenle konut üretimi, yeşil zerzevat suları daha sağlıklıdır tıpkı yulaf ezmeli ıspanak ve meyveli smoothie üzere. Yapraklı yeşillikler size bitkisel protein, B vitaminleri ve C vitamini ile magnezyum ve demir üzere mineraller sağlar. Yaban mersini antioksidanlar, C vitamini açısından zengindir ve şeker ve kalori bakımından çok düşük olduğu kabul edilir. Her şey yulaf ezmesi ile yuvarlanır. Tahıl size bol ölçüde güç verir ve size lif ve demir, magnezyum ve kalsiyum üzere pahalı mineraller sağlar.

Yeşil smoothie için malzemeler

4 porsiyon için
  • 250 gr ıspanak yaprağı (taze yahut dondurulmuş)
  • 2 muz
  • 200 gram yaban mersini
  • 400 ml ananas suyu
  • 4 yemek kaşığı fıstık ezmesi
  • 4 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlık

  1. Ispanağı yıkayın, süzün (dondurulmuş ıspanağı bir gece buzdolabında eritin). Muzları soyup dilimleyin. Çilekleri yıkayıp süzün.
  2. Meyve suyu, 600 ml su, ıspanak, muz, çilek ve fıstık ezmesini bir karıştırıcıya koyun ve kapatın. Karıştırıcıyı en düşük düzeyde başlatın, akabinde kremalı bir içecek elde edene kadar her şeyi en üst düzeyde düzgünce püre haline getirin. İstenirse, inceltmek için biraz daha su ekleyin ve kısaca tekrar karıştırın. İçeceği bardaklara dökün ve servis yapın.

Tarif İpuçları

Smoothie tanımımız olağanüstü bir formda değiştirilebilir. Örneğin, yaban mersini yahut çilek üzere öteki yumuşak meyveleri alabilirsiniz. Örneğin fıstık ezmesini badem ezmesiyle de değiştirebilirsiniz. 

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/cok-kisa-surede-kilo-verdiren-smoothie-tarifi/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu