Güzellik

Dermapen nasıl uygulanır? Kaç seans sürer? Dermapen uygulamasının fiyatları 2022

Cildinizdeki sivilceleri sıkmak, el sürmenin yanlış olduğu uzmanların yıllardır yaptığı ikazlar ortasında yer alıyor. Lakin hemen gitmesini istediğimiz için sıkma tekniğiyle cildimize ziyan vererek sivilcelerin hem leke hem de ciltte delikler oluşmasına neden olur. İşte tam da bu ortada devreye yeni çıkan Dermapen uygulaması giriyor. Pekala nedir bu dermapen uygulaması? Ayrıntılar haberimizde…

Dermapen uygulaması; yaş kaç olursa olsun cildi genç, bakımlı ve canlı göstermek isteyen bayanların tercih edebileceği bir cilt bakım formülüdür. Cilt altında, yeni üretimlerle dolgunlaşma ve sıklaşma cilt yüzeyinde de gençleşme ve tazelenmesini sağlayarak, hücre üretimi yeterlice yavaşladığı dönemlerde yaşlılık lekeleri ve deri incelmelerini ortadan kaldıran dermapen uygulaması tıpkı zamanda kişinin cilt kusurlarını onarma, cilt yaşlanmasını tedbire, kırışıklıkları azaltma hedefli yapılan tekniklerden biridir. Cildinin hoşluğuna ve bakımlı görünmesine itina gösteren tüm bayanların tercih edebileceği dermapen uzman şahıslar tarafından yapılır.

DERMAPEN UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Dermapen uygulamasından evvel ciltteki makyaj kalıntıları, kirler temizlenir ve cilt dezenfekte edilir. Akabinde uygulama yapılacak olan bölgeye af hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları yahut PRP uygulanır. Dermapen uygulamasında ciltteki kusurlu bölgeye birden fazla mikro kanal açılır. Bunun sebebi açılan bu kanallarla otomatik, titreşimli iğneleme tekniği kullanılarak kişinin ağrı hissini azaltmak, uygulanan eserlerin emilim ölçüsünü hızlandırmak ve tedavinin tesiri arttırmaktır. Yaklaşık 20 dakika içinde yesyeni ve muhakkak daha genç bir cilde kavuşmak mümkündür.

Aşağıda bulunan fotoğrafta dermapenin hangi bölgelere uygulanabileceğini görebilirsiniz.

Dermapen hangi bölgelere uygulanır?

DERMAPEN UYGULAMASI KAÇ SEANS SÜRER?

Dermapen uygulaması ciltteki hasarın ne kadar olduğuna bakılarak ya da kırışıkların artışı hatta yaş kriterleri gözlemlenerek yapılan bir süreçtir. Genelde sıradan bir dermapen tedavisi 3 -6 seansta tamamlanır, seanslar ortasında en az 1 ay vakit bırakılır ve aslında ekseriyetle 2 – 4 seansta kırışıklık tedavilerinde istenen sonuç elde edilir.

Dermapen Tedavisi Uygulamasını Her Vakit Yapılabilir mi?

Oldukça inançlı bir uygulamadır. Her yaşta, her çeşit cilt tipinde, yaz aylarında dahi yapılabilir.

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2787376-dermapen-nasil-uygulanir-kac-seans-surer-dermapen-uygulamasinin-fiyatlari-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu