Ağız Sağlığı

Diş tellerinde şeffaf plak fark oluşturuyor

Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, şeffaf plakalar ile düzgün ve sıhhatli diş tedavisinin bundan sonra olası olduğunu söyledi

Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, “Tel tedavisi dediğimizde akla ilk gelen şey diş telleri ve metal braketler. Günümüzde tel tedavisi bundan sonra şeffaf plaklar ile yapılmaktadır. Görsel olarak nerdeyse hiç görünmeyen şeffaf plaklar ile tedavi edilmesi olası olan tel tedavisi tekniği gerektiğince süregelen bir tedavi seçeneğidir. Her ay doktor kontrolüne giderek şeffaf plaklar değiştirilir ve tedavi sonucunda düzgün dişlere sahip olursunuz. Şeffaf Plaklar başka geleneksel tel tedavileri gibi aynı tesire sahip ve dişlerinizi aynı şekilde düzeltir. Seçiminizi doğru yapın, diş doktoru seçmek zordur” dedi.

Ortodonti tedavisinin classic metotlarında braket de denilen metal görüntülü apareylere gereksinim duyulduğunu ifade eden Uzunpınar, “Estetik gereksinimler göz önüne alındığında şeffaf plak ile ortodonti tedavisi de denilen metotlar bugünümüzde süregelenlaşmaktadır. Her ne kadar metal görüntülü tellerin ve braketlerin şeffaf görüntülü olanları kullanılmaya başlansa bile estetik yönden gereksinimlere yeterli yanıt verilememektedir” açıklamalarda bulundu.

İlgili Makaleler

51 Yorum

Başa dön tuşu