Diyetisyen

Diyette incir yenir mi? İncir kaç kalori? Günde kaç incir yemeli? İncir ve zeytinyağı kürü

Her kaygıya deva olarak nitelendirilen incirin orta öğünlerde sabah aç karna en çok tüketilen meyvelerden biridir. En lezzetli yiyecekler ortasında yer alan incir bağırsakları çalıştırdığı içinde kilo vermeye de yardımcıdır. Pekala yaz aylarının en lezzetli meyvesi olan incir diyette yenir mi, Günde kaç incir yemeli? İncir ile ilgili en merak edilenleri sizler için sıraladık.

Dut familyasından gelen bir bitki olan incir yüzyıllardır severek tüketilen lezzetli meyvelerden biridir. Bütün dünyada sıklıkla üretilen bir meyve incir içerisinde diyet lifi, mineral, vitamin ve antioksidan barındırıyor. Hem taze olarak tüketilen hem de yaş olarak tüketilen incir daha çok Akdeniz bölgesinde yetiştiriliyor. Düşük kalorili besinler ortasında yer alan inciri diyet listenize ekleyebilirsiniz. Sindirimi düzelterek daha süratli kilo vermenizi sağlayan inciri günde kaç adet tüketmeli, incir kaç kalori? İşte lifli bir yapıya sahip olan incir ile ilgili bilmeniz gerekenler:

İNCİR KAÇ KALORİ?

  • 100 gram incir 74 kaloridir.
  • 1 adet orta uzunluk incir 65 gram ve 48 kaloridir.
  • 1 adet büyük uzunluk incir 80 gr ve 59 kaloridir.
  • 1 adet küçük uzunluk incir 50 gr ve 37 kaloridir.
  • 1 su bardağı incir suyu 126 kaloridir.
  • 1 tatlı kaşığı incir reçeli 10 kaloridir.
  • 1 yemek kaşığı incir reçeli 15 kaloridir.
  • 100 gr incir reçeli 98 kaloridir
  • 100 gr kuru incir 249 kaloridir.
  • 1 adet kuru incir 50 kaloridir.

İncir kaç kalori

DİYETTE İNCİR YENİR Mİ?

Lif açısından varlıklı olan incir yaz mevsiminde taze olarak kış mevsiminde ise kurutulmuş bir halde orta öğünlerin en sağlıklı atıştırmalıklarından biridir. Diyetisyenlerinde önerdiği inciri gün içerisinde 2 yahut 3 adet tükettiğiniz takdirde uzun saatler boyunca tok kalmanızı sağlayacaktır. Ayrıyeten son vakitlerde tanınan olan ve epeyce tesirli olduğu düşünülen incir ve zeytinyağı kürü sayesinde yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırarak hem kilo verebilir hem de kabızlık sorununu ortadan kaldırmak mümkün.

Diyette incir kilo aldırır mı

İNCİR VE ZEYTİNYAĞI KÜRÜ NASIL YAPILIR?

Küçük bir kavanozun içerisine kuru incirleri küp küp doğrayın. Kavanoza dolacak halde ayarlayın. Daha sonra üzerine gerçek doğal zeytinyağını ekleyin. Ağzına kadar doldurduktan sonra ağzını sıkıca kapatın. Her sabah aç karna 1-2 kesim incir aldıktan sonra üzerine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı içebilirsiniz. İnanılmaz bir tesir sağlayan bu kür sayesinde hem bağırsak sıhhatinizi koruyup hem de sindirim sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.  Ayrıyeten zayıflayama tesirini de görmeniz mümkün. 

İncir ve zeytinyağı kürü nasıl yapılır

İNCİR KİLO VERDİRİR Mİ?

İçerdiği yüksek diyet lifi konsantrasyonu sayesinde besinleri daha güzel sindirilmesine ve göbek yağını daha süratli kaybetmenize yardımcıdır.

İncirin içindeki ‘ficin’ enzim sayesinde göbek yağlarınız çok kısa müddette veda edebilirsiniz.

Kış mevsiminde günde 1 yahut 2 adet kuru incir tüketerek sıhhatinizi müdafaaya ve kilo vermeye devam edebilirsiniz.

İncir kilo verdirir mi

İNCİR KİLO ALDIRIR MI?

Diyetisyenler her vakit her yiyecek için ölçülü ve denetimli yiyecek tüketmenin ehemmiyetini vurguluyor. Bu yüzden tükettiğiniz her besinde olduğu üzere incirde de günlük tüketim ölçüsünü abartmamak gerekiyor. Bilhassa kuru inciri günlük fazla tükettiğiniz takdirde bedeninize daha fazla şeker ve daha fazla kalori oranı gireceğinden kilo alabilirsiniz. Bu yüzden günde en fazla 2 yahut 3 incir tüketmeniz daha sağlıklı ve yararlı olur. 

İncir kilo verdirir mi?

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2991782-diyette-incir-yenir-mi-incir-kac-kalori-gunde-kac-incir-yemeli-incir-ve-zeytinyagi-kuru

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu