Sağlık

Diz ağrılarını bitiren doğal karışım! Sarı kantaron, dağ kekiği ve zeytinyağı

En sık yaşanan sıhhat problemlerinden biri olan eklem ağrıları için Dr. Feridun Kunak, alternatif tıbbın en süper karışımını önerdi. Ömür kalitesini düşüren ve vakitle kemiklerin aşınmasına neden olan bu ağrılı süreci yüzde 80 düşüren sarı kantaron, dağ kekiği ve zeytinyağı hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Diz ağrılarını bitiren doğal karışım! Sarı kantaron, dağ kekiği ve zeytinyağı

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Yüzyıllardır alternatif tıp gelişen teknolojiye karşın her vakit birinci tercihler ortasında yer almıştır. Tabiatta milyonlarca sıhhate yararı olan besinlerden oluşan karışımları ise uzmanlar da öneriyor. Bunlardan en sık kullanılanı ise E vitamini bakımından varlıklı olan zeytinyağı gelir.

sarı kantaron kekik zeytinyağı

Zeytinyağı ayrıyeten içeriğine aldığı her unsurun de besin pahasını artırır. Dr. Feridun Kunak’ta günümüzde artan çalışma performansı nedeniyle en sık sıhhat meselelerinin yaşandığı kemik ağrıları için mucize bir karışım teklifinde bulundu.

diz ağrılarını bitiren mucize

İŞTE KUNAK’IN ÖNERDİĞİ SARI KANTARON, ZEYTİNYAĞI VE DAĞ KEKİĞİ KARIŞIMI!

Bir su bardağı zeytinyağı bir tutam sarı kantaron ve bir tavır da dağ kekiğini bir tencereye koyunuz. Isınan bu karışımı daha sonra güneşe bırakıp bir gün bekleyin. Daha sonra karışımı bir cam kavanoza koyup tekrar 2 gün daha gün ışığında beklettikten sonra kullanabilirsiniz. Sarı kantaron ve kekik zeytinyağında bekledikçe içerdikleri unsurların pahaları artar. Dize sürüldüğünde kemik ve kasların yumuşamasını sağlayarak dokuyu yeniler. Dizlerinize ya da ağrıyan bölgeye uyguladıktan sonra bir yarım saat hareketsiz beklemeniz tavsiye edilir. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2990818-diz-agrilarini-bitiren-dogal-karisim-sari-kantaron-dag-kekigi-ve-zeytinyagi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu