Güzellik

Doğal hoşluk için bu besinleri tüketin

Doğal hoşluk için öncelikle yanlışsız beslenmelisiniz. Yediklerinize dikkat edip fonksiyonlarını bilmelisiniz. Hakikat beslenme ile yıllara meydan okumak sizin elinizde. Nasıl mı, işte doğal hoşluk için gerçek besinler ve ne işe yaradıkları..

Avokado

Avokado cilt kuruluğu için birebirdir. İçeriğindeki lutein, glutathion üzere antioksidanlar sayesinde cilde canlılık kazanmasını sağlar. Deriyi kurumaktan korur ve bilhassa, hassas, kuru, yıpranmış ve yaşlanmış derileri düzgünleştirir ve güçlendirir.

Pancar

Yüzünüzün renksiz ve soluksa, pancar yüzdeki kılcal damarların duvarlarını güçlendirir, cildin canlı kalmasına yardımcı olur.

Maydanoz

İçerdiği antioksidan ve C vitamini tesiriyle cildinizin genç kalmasını ve sıkılaşmasını sağlar.

Havuç

Sivilcelerden şikayetçiyseniz cilt tedavisinin yanı sıra beslenmenize de ihtimam göstermelisiniz. Bol ölçüde A vitamini içeren havuç, çok yeterli bir sivilce ilacıdır. Havuç tıpkı vakitte sağlıklı cilt, saç, tırnak için gereken fosforu da içeriyor.

Elma

Cildi destekleyen E vitamini ve folik asit içeren elma, cildin berraklaşmasını sağlar.

Ispanak

Ispanak, brokoli ve kereviz üzere sebzeler, cildin esnek kalmasını sağlayan C vitamini, yaraların güzelleşmesine yardımcı olan A vitamini ve hücrelerin oksijeni kullanmasını sağlayan E vitaminini içerir.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/dogal-guzellik-icin-bu-besinleri-tuketin/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu