Güzellik

Doğal hoşluk sırları

Günümüzde herkes estetik yatırmaya başladı. Asla estetiğe karşı değiliz herkes nasıl kendisini rahat hissediyorsa muhakkak o denli yapmalı tabi ki fakat doğallık her vakit en düzgünü diyenlerdenim. Sizde benim üzere düşünüyorsanız bakımlı lakin doğal olmak için 7 altın kural..

Hoş olduğunuza inanın

Kendine güvenen bir bayandan daha doğal ve daha hoş ne olabilir ki? Unutmayın ki kendine güvenen bir bayanın kusurları biri hoştur.

Sıhhatinize itina gösterin

Doğal bir hoş olmanızdaki en büyük temel budur. Bu yalnızca yoğurt ve müsli yemek manasına gelmez. Birebir vakitte istikrarlı de beslenmelisiniz. Dans edin, arkadaşlarınızla yürüyüşlere başlayın.

Cildinizi temizleyin

Akneler, lekeler ve sivilceleriniz için biberiye yağı üzere doğal eserler kullanabilirsiniz. Daha çok zerzevat ve meyve tüketin. D ve C vitamini depolayın. Sıcak sudan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ve alkol içermeyen bir temizleyici kullanın. Güneş esirgeyici kullanmayı da ihmal etmeyin.

Hoş sağlıklı saçlar

Saçlar, dikkat çekmek için her vakit harika bir yoldur. Siz ne kadar sağlıklı ve keyifli olursanız saçlarınız o kadar hoş görünür. Saçlarınızı yakan; fön, maşa üzere süreçlerden evvel kesinlikle hami sprey sürün. Saçlarınız sizin hazineniz.

Dişlerinizi fırçalayın

Hoş bir gülümsemeden daha doğal ne olabilir ki? Onarıcı bir diş macunu ile dişlerinizi günde en az 2 kez fırçalayın. Bu fırçalamak metodu çürük ve diş eti sorunlarınızı azaltır. Yılda 2 sefer denetim için diş doktorunuza başvurmayı da ihmal etmeyin. Dişlerinizi beyaz tutmak için asitli ve kafeinli içeceklerden olabildiğince uzak durun. Siz gülünce hoşsunuz

Makyajınızı çok abartmayın

Renkli bir nemlendirici, hafif bir rimel, şeffaf ya da pembe tonlarında bir ruj, krem bir allık ile yüzünüze kolay bir formda renk verebilirsiniz.

Uykusuz kalmayın, uykunuzu alın

Uyku! Uyumak mükemmel lakin gereğince uyumuyoruz. Uzmanlar 9 saat uykunun ülkü mühlet olduğunu belirtiyor. Kesinlikle yatmadan 2 saat evvel yemek yemeyi bırakın. Huzursuz bir gece geçirmek istemiyorsanız kafein de tüketmeyin.

Unutmayın ki siz kusurlarınızla da hoşsunuz..

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/dogal-guzellik-sirlari/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu