Diyetisyen

Dukan içeceği nedir?Yağ yaktıran dukan detoksu tarifi!Dukan detoksu 15 günde kaç kilo verdirir?

Zayıflamak isteyenlerin son periyotta araştırmaya girdiği detokslar ortasında en tesirli içeceklerden biri dukan içeceğidir. Protein diyetiyle ünlenen sağlıklı ve beslenme uzmanı Fransız tabip Pierre Dukan bu tanımıyla birlikte hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Pekala son vakitlerin trend içeceği dukan detoks suyu ile kaç kilo verilir, dukan detoksu nasıl yapılır? İşte yanıtlar

Yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde daha hoş ve fit görünmek isteyenler birtakım araştırmaya giriyor. Kış mevsiminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için her yolu denediğiniz halde kurtulamıyorsanız kesinlikle bu sistemi uygulayabilirsiniz. Fransız Beslenme Uzmanı Pierre Dukan’ın ortaya çıkardığı ve bedenin muhafazasını kıran Dukan detoksu ile  yağ yakımı, ödem atma sürecinin çok daha kolay bir formda ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Çok tesirli olan dukan detoks suyu tanımını sizler için araştırdık. İşte yapılışı:

DUKAN DETOKS SUYU ZAYIFLATIR MI?

Dukan içeceği son periyotta Instagram’da kullanan birçok kişi tarafından tesiriyle öne çıkmaktadır. 1 haftada gözle görülür bir halde kilo verdiren dukan içeceğini tüketirken kesinlikle aralıklarla tüketilmesi gerekiyor. Deneyen birçok bireye nazaran dukan içeceği 15 günde haftada en az 4 kilo verdirmektedir. Sporla desteklendiği takdirde 15 günde 5 kiloya kadar kilo verdirmektedir.

dukan içeceği zayıflatır mı

DUKAN DETOKSU NASIL HAZIRLANIR?

Dukan içeceğini hem lezzetli hem de hazırlaması epey kolay bir içecektir. Bunun için gereksiniminiz materyaller:

  • 5 su bardağı su
  • 2 tatlı kaşığı saf yeşil çay yahut 2 poşet yeşil çay
  • yarım limon
  • 1 adet soda

YAPILIŞI:

⇒ 1 su bardağı kaynamış suya 2 tatlı kaşığı saf yeşil çay yahut 2 poşet yeşil çay koyun. yeşil çayı yaklaşık 5-10 dakika kadar demledikten sonra üzerine 4 su bardağı suyu ekleyin.

⇒ Ekledikten sonra yarım limon suyunu da sıkın.

⇒ Son olarak üzerine 1 sade soda ekleyin. Direk buzdolabına koyun.

dukan içeceği nasıl yapılır

NE VAKİT TÜKETİLMELİ?

Hazırladığınız bu içeceği kesinlikle kahvaltıdan evvel bir barda olacak halde tüketin. Birebir vakitte gün içerisinde bitene kadar tüketmeye devam edin. Her susadığınız da bu içeceği içmeye devam edin.  

DUKAN İÇECEĞİNİN YARARLARI

  1. Bedende biriken ödemin süratlice atılmasına yardımcı olur. 
  2. Karaciğerin temizlenmesini karaciğerin yağlanmasının önüne geçer.
  3. Şişkinliği azaltır.
  4. Bağırsak hareketlerinizi hızlandırır ve metabolizmanızın süratli çalışmasına yardımcı olur.
  5. Sağlıklı materyallerle hazırlanan bu içeceğin iştah kapatıcı özelliği de bulunuyor.

dukan içeceğinin yararları

GEBELER VE EMZİRENLER KULLANMAMALI!

Zayıfatıcı tesiri bulunan dukan karışımını gebe ve emziren annelerin kullanmamalıdır. Kullanmadan evvel kesinlikle doktora danışın.

Kaynak: https://www.yasemin.com/diyet/haber/2989620-dukan-icecegi-nediryag-yaktiran-dukan-detoksu-tarifidukan-detoksu-15-gunde-kac-kilo-verdirir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu