Anne ve Çocuk

Dünyada bir birinci: Tükürükten hamilelik testi

Son devirde teknoloji ve bilim dünyasının gelişmesiyle birlikte her geçen gün yapılan yenilikler şaşırtıyor. Son olarak İsrail firması dünyadaki birinci tükürük bazlı hamilelik testini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Kadınların gebe olup olmadığını anlaması için bir çubukla idrar testi yerini tükürükle yapılacak olan hamilelik testine bıraktı. Dünyadaki birinci tükürük bazlı hamilelik testinin 2023 yılında Avrupa, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde satışa sunulması bekleniyor.

YÜZDE 95’LİK DOĞRULUK HİSSESİNE SAHİP

Analiz sonuçlarına nazaran “SaliStick” isimli testin yüzde 95 oranında yanlışsız sonuç verdiği tabir ediliyor. Ayrıca daha kolay kullanımı nedeniyle tercih edilmesi bekleniyor.

tükürükten hamilelik testi

Tükürük bazlı hamilelik test kiti içinde bulunan çubuk, ağızda birkaç dakika tutularak daha sonra tekrar kitte bulunan tüp içine alınıyor. Tüpte tahlil edilen sonuç dakikalar içinde kullanıcıya sunuluyor.

Yaklaşık 8 sterline (yaklaşık 183 TL) satılması beklenen “SaliStick” isimli tükürük bazlı hamilelik testinin Avrupa, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Güney Afrika’daki raflarda 2023 yılının başlarında yerini alması bekleniyor.

Kaynak: https://www.yasemin.com/hamilelik/haber/2994233-dunyada-bir-ilk-tukurukten-hamilelik-testi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu