Beslenme

Ejder meyvesinin faydaları neler?

Ejder meyvesi olarak herkezin bildiği pitayanın yararları günümüzde gerektiğince çok araştırılıyor. Tropik bir meyve olan pitaya eşi benzeri olmayan manzarası ile resmen bir deva deposu. Gıda kuvveti sayısal değerinin yüksek bulunduğu pitaya aynı vakitte tanınmış bir meyvedir. Peki ejder meyvesi pitayanın yararları nelerdir?

Son zamanların en tanınmış tropik meyvelerinden ejder meyvesi gerektiğince seviliyor. Adeta gıda deposu olan pitaya olarak herkezin bildiği ejder meyvesi gıda sayısal değeri bakımından gerektiğince varlıklıken aynı vakitte düşük kalorili olması da ekstra büyük bir yarar sağlıyor. Aynı vakitte ejder meyvesi üstünde oluşturulan bir incelemeye göre kansere karşı koruduğu da meydana çıkmıştır. Peki ejder meyvesi pitayanın yararları nelerdir? İşte detaylar!

EJDER MEYVESİNİN SAĞLIĞA FAYDALARI

Ejder meyvesinin sıhhat yararları asli olarak antioksidan, antibakteriyel ve beslenme özelliklerine bağlanır. Yararlar arasında bağışıklık, süratli metabolizma ve daha yumUşak bir sindirim süreci bulunur..

Ejder meyvesi ya da başka adıyla pitaya; antioksidan özelliği ile ön plana çıkan, beta alanin bileşiği ile renk verme özelliğine sahip bir meyvedir. Kırmızı etli çeşitleri; kanser, kalp hastalığı ve düşük tansiyon ile savaşan antioksidanlardan likopeni içerir. Vitamin C, mineral ve lif bakımından varlıklı olan pitaya; sindirim sürecine yardımcı olurken, kolon kanseri ve şeker hastalığını önlemede, ağır metal gibi toksik maddeleri nötralize etme sürecinde de gerektiğince etkilidir..

Gıda bakımından varlıklı ve düşük kalorili ejder meyvesi, süreğen hastalıklarla savaşmak, bağırsak sağlığını tedavi etmek ve bağışıklığı çoğaltmak amacıyla yararlı olabilir. Manganez ve demir gibi detaylı vitamin ve minerallerin yanı sıra lif bakımından da yüksektir. Ejder meyvesinin sağlığa yararları arasında kilo kayıbına yardımcı olma, diyabeti denetim etme, sindirimi iyileştirme, kolesterolü düşürme ve enerji seviyelerini artırma yeteneği bulunur. Hem de birtakım kanserlere ve kalp hastalıklarına karşı koruyucu olabilir, bakteri ve mantarlara karşı savunma yapılabilir ve bedenin genel işlevini optimize edebilir..

İlgili Makaleler

20 Yorum

Başa dön tuşu