Güzellik

En güzel saç maşası hangisi? Uygun fiyatlı saç maşası modelleri 2022

Saçlarınızı günlük hayatta da şekillendirmek için elektronikli ısı aletlerini kullanıyorsanız günümüz teknolojisinden yararlanarak saçlara ziyan vermeyen eserleri tercih edebilirsiniz. Seramik kaplama özelliği taşıyan saç maşaları hoşluk merkezlerinde çok konuşulur hale geldi. Pekala günümüzdeki en uygun saç masası hangisi? Uygun fiyatlı saç maşası var mı? Gelin birlikte inceleyelim…

Saç maşası, belli sıcaklık ile saçların şekillenmesine yarayan bir teknolojik alettir. Saçları bukle bukle yapmak için kullanılan saç maşası, kadınların konutlarında yahut kuaförlerin salonlarında çok sık kullandıkları bir alet olduğundan ötürü, en yanlışsız eseri seçmek değerli. Zira en âlâ saç maşasını alsanız bile elde etmek istediğin saç modeli sizin saç tipinize uygun değilse sonuçtan şad kalmayacaksınız. Bu sıkıntı seçimi yapmanın sizler için sıkıntı olduğunu bildiğimiz için piyasadaki en uygun hem de saçlara ahenk sağlayan saç maşalarını derledik. İçerisindeki bulunan keratin ve seramik özellikleri sayesinde saçlara ziyan vermeden üstelik, profesyonel ellerden çıkmış üzere görünmesini sağlayacak saç maşalarını bu yazımızda kolay kolay bulabilirsiniz. 

saç maşalarının boyutu

EN UYGUN SAÇ MAŞALARI

  • 1- Babyliss Babyliss Pro Mira Curl Perfect Saç Kıvırma Makinesi

Babyliss Babyliss Pro Mira Curl Perfect Saç Kıvırma Makinesi

LED ışıklı açma/kapama düğmesi bulunan bu saç maşası, farklı dalga ve bukle tipleri oluşturmak için satın alabilirsiniz. Üç farklı ısı seçeneği olan bu eser 230 C’ye kadar yükseliyor. Her seferinde kuaföre gitmek maliyetli olacağını düşünüyorsanız bu eser tam size nazaran. 

Fiyatı: 1447 TL

  • 2- Babyliss C338E Sublime Touch 38 mm Saç Maşası

Babyliss C338E Sublime Touch 38 mm Saç Maşası

Kısa müddette kusursuz saçlara kavuşmak ve saçlarınızı şekillendirirken ziyan görmesini istemiyorsanız Babyliss C338E Sublime Touch tercih edebilirsiniz. Özel seramik kaplama sayesinde ısıyı eşit dağıtarak saçın ziyan görmesini önler. 38 mm kalınlığı sayesinde tüm gün bozulmayan geniş dalgalar elde edersiniz.

Fiyatı: 429 TL

  • 3-Remington CI5338 Pro 38 mm Saç Maşası

Remington CI5338 Pro 38 mm Saç Maşası

Saçlarınıza doğal duran bukleler yapmak istiyorsanız Remington CI5338 Pro kullanabilirsiniz. Pürüzsüz parlaklık sağlayan anti statik seramik kaplama ile saçlarınızın kabarmasını engellerken kalıcı bukleler oluşturmasını sağlar.

Fiyatı: 439 TL

  • 4-Philips CurlControl HP8605/00 Seramik Bukle Saç Maşası

Philips CurlControl HP8605/00 Seramik Bukle Saç Maşası

Saçlarınıza ziyan vermeden ve yıpratmadan bukle yapmak ister misiniz? 25 mm aparatı sayesinde kusursuz bir halde saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Fiyatı: 555TL

  • 5-Rowenta CF 6510 Curl Activ Automatic Rotation 

Rowenta CF 6510 Curl Activ Automatic Rotation

Otomatik döner başlığı ve süratli ısınma özelliği sayesinde saçlara ziyan vermeden hal almasına yardımcı olur.

Fiyatı: 1349TL

SAÇ MAŞASI KULLANIRKEN YAPILAN KUSURLAR NELER?

  • Saç maşası yaparken en sık yapılardan biri yanlış boyuttaki maşaları seçmek. Her saça tıpkı saç maşası uygun değildir. Örneğin kısa saçlar için 25 mm kalınlığındaki saç maşaları, uzun saçlar için ise 30 mm saç maşaları kullanılmalıdır.
  • Son vakitlerde saç düzleştiricileri maşa olarak kullanılıyor. Maşanızın yanında olmadığı durumlarda kullanabileceğiniz bu sistem, saçlarınızın hacmini kaybetmesine yol açabilir. 
  • Saçlarınızı şekillendirdikten çabucak sonra uyguladığınız saç spreyi, dalgalarınızın bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden saçlarınıza maşa uygulamadan evvel saç spreyini kullanmalısınız.
  • Saçlarınız rastgele bir boya, balyaj yahut perma üzere süreç gördüyse kesinlikle düşük ısıda saçlarınızı şekillendirmelisiniz. Isıyı ne kadar yüksek ayarlarsanız, dalgalarınızın kalıcılığı da o kadar artar. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2681575-en-iyi-sac-masasi-hangisi-uygun-fiyatli-sac-masasi-modelleri-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu