Anne ve Çocuk

En sağlıklı ıslak mendili hangisi? 2022 bebekler için en düzgün ıslak mendil markaları neler?

Bebeklerin cildi son derece hassas ve narin bir yapıya sahiptir. Bu konuda ebeveynler çocukları için en güzelini bulmaya çalışmaktadır. Bebeklere ilişkin eşyalarda en doğalı ve sağlıklı olanı tercih edilmesi değerlidir. Sizler için bebeklerinize gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz ıslak mendil modellerini araştırdık. En sağlıklı ıslak mendili hangisi? 2022 bebekler için en yeterli ıslak mendil markaları neler?

Doğrudan bebeğin cildine temas eden eserlerde özel seçilmiş ve içeriğine bakılmış olması gerekildiğini belirten uzmanlar, bu bahiste doğal olan eserlerin tercih edilmesi gerektiğinin de altını çizdi. Doğal ıslak mendilleri kullanmak istiyorsanız bebek pamukları yeterli bir alternatiftir. Lakin daha pak ve pratik kullanım için bebeklere özel olan ıslak mendiller annelerin vazgeçilmezleri ortasında yer alıyor. 

ıslak mendille bebek temizlemek

EN SAĞLIKLI ISLAK MENDİL HANGİSİ?

Bebek ıslak mendil seçerken market ya da kozmetik dükkanlarında birinci gördüklerinize aldanmayın. Sıradan ya da fiyatına bakıp almak, çocukta alerjik tepkilere sebebiyet verirken, kaşıntı döküntü, kabarma üzere sonuçlara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu ıslak mendiller parfüm ve kimyasal hususlar içermektedir. Bebeklerin cilt hassaslığını düşündüğümüzde %100 pamuk içeren mendiller bebeğinizin cildini temizlerken, nem istikrarını korumaktadır. Kokusuz ve saf su içeren ıslak mendilleri bulamadığınızda olağan ıslak mendilleri güzelce yıkayıp o denli kullanmanız bebeğinizin sıhhati açısından daha yeterli olacaktır. 

ıslak mendille bebek temizlemek

Islak mendilin dokusu ve kalınlığı da bakılması gereken kıymetli mevzular ortasındadır. Seçtiğiniz ıslak mendilin doğallığına ve içeriğine bakarken, kalınlığı da temizleme yetisini ortaya koymaktadır. Sert olması ciltte tahribat bırakırken, çok ince olması da tam manasıyla paklığı gerçekleştirmekte badire çıkarabilir. Tek bir ıslak mendille rahatça paklık yapmak varken, üç beş ıslak mendille hala tam temizlenmemiş bebeğin cildi durumdan memnun olmayacaktır.

ıslak mendille bebek temizlemek

2022 BEBEKLER İÇİN EN DÜZGÜN ISLAK MENDİL MARKALARI 

Hem annelerin kullanıcı yorumlarını toplayıp, hem de internette edindiğimiz bilgilerle harmanladığımız 2022 yılının en düzgün bebek ıslak mendillerini sizler için derledik. 

sleepy ıslak mendil

SLEPPY NATURAL YENİDOĞAN ISLAK PAMUKLU HAVLU  – 18 TL

Saf su içeriğiyle hazırlanmıştır. Bambu ve pamuk karışımıyla Türkiye’nin en yeterli ıslak mendil markası olarak geçmektedir. Dış yüzeyi epey yumuşak yapıdadır. Emici bölgesiyle paklığı rahatça gerçekleştirebiliyorsunuz. Organik pamuk lifleri tam manasıyla yeni doğan bebekler için üretilmiştir. Hipoalejenik testlerinden geçmiş ve hiç bir formda alerjik yansıma oluşturmaz.

prima ıslak mendil

PRİMA ISLAK MENDİL- 18 TL

Alkol, boya , paraben üzere ziyanlı hususları içermiyor. %99 doğal kaynaklı etken hususlardan üretilmiş, %1’lik kısım ise hassas ciltler için gözetici içeriyor. nemlendirme için organik Hindistan cevizi yağı içeriyor. Bu özelliğiyle de cildi her silinişinizde bir bariyer üzere muhafaza altına alıyor. Harici nemlendiriciye gereksiniminiz olmaz.

molfix ıslak mendil

MOLFİX ISLAK MENDİL – 13 TL

Bebek denilince en eski ve emniyetli olan markalardan biri de Molfix’tir. Ciltte meydana gelen tahriş ve kızarıklığı önlemeye karşı tesirli bir rol oynuyor. En kıymetli özelliği olan izotonik sulu içeriğiyle cildi yeniliyor ve canlandırıcı bir tesir sağlıyor.  Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır. Annelerin en çok yorum yaptığı ıslak mendiller ortasında yer yer alıyor. 

dalin ıslak mendil

DALİN ISLAK MENDİL – 15 TL

Yine yıllara dayanan ve birinci bebek markalarından biri olmasının avantajını kullanan Kolun, çocuğunuza bakmanız için en uygun yollardan biridir. Hipoalerjenik testlerden geçerek alerji yapmadığı kanıtlanmıştır. Petek dokusuyla paklığı rahat ve muteberdir, iç rahatlığıyla kullanılabilinir.

önlem ıslak mendil

ÖNLEM ISLAK MENDİL – 12 TL

Son yıllarda ortaya çıkan ancak kalitesiyle tüm hoş markalara rakip olabilen yapısıyla birlikte bebekte çok hoş ve ferah pak hissi oluşturmaktadır. Tedbir markası bilhassa ıslak mendilleriyle savlarını sürdürürken, hem kaliteli içeriği hem de uygun fiyatı annelerin dikkatini çekti. Papatya özüyle cildi beslediği görülürken, kimyasal unsur de içeriğinde barındırmıyor.

Kaynak: https://www.yasemin.com/bebek/haber/2990454-en-saglikli-islak-mendili-hangisi-2022-bebekler-icin-en-iyi-islak-mendil-markalari-neler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu