Güzellik

En tesirli yara izi kremi! Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2022

Yara izleri bedenin her yerinde olmakla birlikte yüzde de oluşabilir. Yüzde oluşan yaraların büyüklüğü ve ne çeşit bir nedene bağlı olduğu tedaviyi hızlandırmada tesirlidir. Cildinizdeki yara izlerini gidermek isterseniz eczanedeki kremleri kullanabilirsiniz. Pekala en tesirli yara izi kremi hangisi? Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2021? işte sorunun karşılığı:

Düşme, vurma yahut sinek ısırığı kaşıntısı ya da  yanıklar, ameliyatlar sonrasında sebebiyle sonradan oluşan ciltteki yara izleri kalıcı olabiliyor. Vakitle geçmeyen bu yara izlerini kimyasal usullerle kısa müddette ortadan kaldırabilirsiniz. Dermatologlar yara ve sivilce izleri için İğneli Lazer, Kimyasal Peeling, Radyofrekans ve IPL lazer üzere uygulamaları önerebilir. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak süreksiz bir usul olmasının yanı sıra cildin daima kimyasal eserlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir. Bugünkü yazımızda sizlere yara izlerini gideren kremleri sıralıyoruz.

yara sonrası dikiş izi

  • CONTRACTUBEX KREM:

CONTRACTUBEX

 Yıllar evvel olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken kıymetli konu ise yara izi ne kadar eski ise düzgünleşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Sistemli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izleri ya da ağır yaralanmanın tesiri olan bedendeki izleri gideren bu jel, gebelerin endişeli düşü olan çatlakları da mucize bir formda ortadan kaldırıyor. 

  • FUCİDİN KREM:

FUCİDİN

 İçerisinde bulunan etken hususu sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, tıpkı vakitte bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa müddette ortadan kaldırıyor. Bu ilaç yanık tedavisinde de iz kalmaması için kullanılabilir.Epilasyon süreci sonrasında ciltte tahriş, sivilce vb. üzere istenmeyen durumlar oluşmaması için Fucidin kullanılabilir.

  • MADECASSOL KREM:

MADECASSOL

Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham hususu sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları güzelleştiren bir tesire sahip bir medikal kremdir. Bilhassa yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılıyor. Lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde hayli başarılı bir eserdir. 

  • EXPİGMENT KREM:

EXPİGMENT

Expigment kremi lekelerinizi geçirmek için kullanacaksanız gün içerisinde 2 kez kullanmanız kâfi olacaktır. Derinin üst katmanında yani güneş lekeleri, çil, sivilce izi ya da koyu renkte oluşan halka üzere izleri başarılı bir halde geçiren bu krem son günlerde toplumsal medyanın lisanına düştü. 

 

  • DERMATİX SLİKON GEL:

DERMATİX

Yenilenmiş formülü ve ambalajıyla tanınan olan Dermatix Silikon Jel; içerisinde etken hususlar sayesindeki uygulandığı bölgede kısa müddette yara izlerini düzeltmeye yardımcı oluyor. Yıllardır bir türlü izi gitmeyen yaralarınızı ortadan kaldırmak istiyorsanız bu jeli deneyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2972521-en-etkili-yara-izi-kremi-yara-izlerini-gideren-eczanedeki-kremler-neler-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu