Güzellik

Este Lorien | Profesyonel Cilt Bakımı Eskişehir

Bu yazımızda Este Lorien tarafından geliştirilen, Eskişehir cilt bakımı hizmetlerinden, 13 evreye kadar uzayabilen ve 6 güçlü tesirli tam cilt bakımı (6 in 1 plus) süreçlerini sizler için ele aldık. Bununla birlikte genel olarak profesyonel cilt bakımı kademeleri ve bu süreçlerin yararlarını derledik.

Bilindiği üzere profesyonel cilt bakımı sayesinde yüz ışıldar. Uzman ellerinde ve itinayla seçilmiş eserler ile yapılan süreç kan sirkülasyonunu harekete geçmektedir. Bu bakım sayesinde cildin gözenekleri ve katmanları temizlenmektedir. Yeterli bir nemlendirme süreci ile de cilt parlamaktadır.

Hava kirliliği, günlük hayatın getirdiği gerilim, makyaj, sistemsiz beslenme, yorgunluk hali üzere etkenler cilt sıhhatini olumsuz etkilemektedir. Bu durumlar akneye, sivilceye, kırışıklıklara, mat ve cansız görünüşe neden olmaktadır.

Yaklaşık ayda bir kendini yenileyen cilt, profesyonel bakımla olumsuz durumlardan kurtulmaktadır. Böylelikle, çok daha canlı bir görünüme sahip olmaktadır. Siz de kendinizi bu bakımdan yoksun bırakmamalısınız. Birkaç seanstan sonra cildinizin nasıl farklılaştığını göreceksiniz.

Profesyonel Cilt Bakımında Hangi Süreçler Yapılır?

Profesyonel cilt bakımı meskendeki uygulamalara nazaran çok daha tesirli ve derinlemesine paklık sağlamaktadır. Ayrıyeten, uzman tarafından gerçekleştirilen cilt tahlilinin ardından cilt tiplerine ve şahsa mahsus eserler kullanılmaktadır. Böylelikle bakım sonrası uygun ve tesirli sonuçlar alınması mümkün olur.

Genel olarak profesyonel cilt bakımı uzman tarafından sırasıyla aşikâr kademelerde yapılmaktadır.

Ayrıyeten Eskişehir’de cilt bakımı hizmetleri sunan Este Lorien web sitesinden 6 in 1 plus eksiksiz cilt bakımı hizmetine ait bilgi edinebilirsiniz. https://www.estelorien.com.tr/eskisehir-cilt-bakimi-fiyatlari/

Cilt bakımı kapsamında yapılan birtakım süreçlerden özet olarak bahsetmek gerekirse

Cilt Tahlili

Öncelikle cilt tahlili sayesinde cilt tipiniz tespit edilir. Ayrıyeten cildin nem oranı, gözeneklerin durumu, lekeler, varsa kırışıklıklar ve kılcal damarlar belirlenmektedir. Bu sayede cildin gereksinimleri katılaştırılır. Gereksinimler doğrultusunda da cilt bakım sürecinde hangi uygulamaların gerçekleştirileceği, hangi eserlerin ne biçimde kullanılacağı yanlışsız bir formda saptanmaktadır.

Cilt Paklığı

Cilt paklığı ile cildinizin üzerinde katmanlaşmış olan toz, makyaj artıkları üzere kirler derinlemesine temizlenir. Cilt temizleme süreci esansında yeniden cilt tipine uygun eserler kullanılmaktadır. Bu sürecin tamamlanmasının akabinde cildin tazelendiği çabucak göze çarpmaktadır.

Peeling Süreci

Söz olarak soymak manasına gelen peeling süreci, cildi meyyit derilerden ve kalıntılardan arındırmak için uygulanmaktadır. Böylelikle çok daha canlı bir cilt görünümü ortaya çıkmaktadır.

Buhar Süreci

Peeling ile yenilenen cildin, gözeneklerini açmak için yapılmaktadır. Cildin hassaslık durumuna nazaran verilen buharın oran ve mühleti belirlenmektedir. Böylece buhar ile yumuşayan ciltte açılan gözeneklerden akneler ve siyah noktalar rahatlıkla temizlenir.

Derinlemesine Paklık /Arındırma

Bu süreç cilt tahlili sonucunda elde edilen sonuçlara nazaran uygulanmaktadır. Derinlemesine temizlikte açık olan gözeneklerden siyah noktalar, akneler, kirler, yağlar ihtimamla ayıklanmaktadır. Fakat profesyonel cilt bakımı ile yapılabilen bir süreçtir. Gerçek eserler ile uzman tarafından yapılan arındırma sonrasında cildin ferahladığı çabucak hissedilmektedir.

Canlandırma

Bu etapta birinci olarak tonik ve nemlendirme süreçleri yapılmaktadır. Cilt tipine uygun bir maske cilde uygulanmaktadır. Cilt böylelikle biraz dinlenir. Maske yüzden temizlendikten sonra da masaj süreci sıradadır. En sonda da nemlendirici sürülüp, canlandırma süreci bitirilir. Böylelikle bu son süreç ile cilt bakımı tamamlanmış olur.

Este Lorien tarafından tasarlanan 6 in 1 plus eksiksiz cilt bakımı paketinde de üstte söz edilen süreçler yer almaktadır.

Profesyonel cilt bakımı öncesinde ve esnasında dikkat edilmesi gerekilen değerli konular bulunmaktadır. Bakım yapılacak kişinin alerji geçmişi, cilt hassasiyeti üzere bahisler kesinlikle bilinmelidir. Bakım esnasında hijyen, cilt tipine nazaran gerçek eser kullanımı değerlidir. Eserlerin uygulanması da uzman bireyler tarafından yapılmalıdır.

6 in 1 Plus Tam Cilt Bakımı Paketinin Yararları

6 in 1 plus cilt bakımı yararları, süreç sırasında hissedilmeye başlanılmaktadır. Uzmanlar tarafından her ay yapılması önerilen cilt bakımının faydaları şu formdadır,

  • Cildin ferahlaması, sıkılaşması
  • Her türlü kalıntının giderilmesi
  • Kırışıklıkların geciktirilmesi
  • Lekelerin gözle görünür azalması
  • Cilt tonunun eşitlenmesi
  • Gözeneklerin yeterlice küçülmesi
  • En değerlisi aynaya bakıldığında sağlıklı görünümün yarattığı memnunluk hissidir.

Düzgün bir uzman tarafından yapılacak profesyonel cilt bakımı için daha fazla beklenmemelidir. Bir an evvel bu eşsiz tecrübeden yararlanmalı ve yaşlanma tesirleri ötelenmelidir.

Etiketler

buhar süreci cilt tahlili cilt bakım peeling süreci

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/este-lorien-profesyonel-cilt-bakimi-eskisehir/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu