Güzellik

Fastjel krem ne işe fayda? Fastjel krem nasıl kullanılır? Fastjel krem fiyatı 2022

Eczanede satılan bir kremin daha incelemesiyle karşınızdayız. Bugünkü hazırladığımız yazı Fastjel Jel ne işe fayda ve Fastjel Jel nasıl kullanılır? sorularını yanıtlıyoruz. Yalnızca eczanelerde satılan Fastjel Jel krem hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bir İtalyan ilaç firması Menarini tarafından üretilen Fastjel Kremin etken maddesi Ketoprofen‘dir. Uzmanların genellikle vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan rahatsızlıklarda reçete ettiği Fastjel krem, Bel ağrısı; kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu burkulma, incinme ve ezilme  hasebiyle oluşan ağrı, şişme ve iltihabi durumlarda mucizevi bir tesir sağlıyor. Fonksiyon bozukluğuna yol açan eklem hastalıkları; toplar damar iltihabi durumları; kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrı ve şişliğe neden olan durumlarda eczanelerden alabileceğiniz bu ilaç, ateş düşürücü özelliği de vardır. Kullanmadan evvel kesinlikle hekiminize danışmanız gereken bu kremin içerisinde yer alan etken hususuna karşı alerjiniz var ise önemli sıhhat problemlerine yol açabilir.

50 gramlık tüplerde satılan Fastjelin içerisinde 940 karbomer, trietanolamin, neroli esansları, etil alkol, lavanta ve saf su içermektedir. Steroid olmayan yani kortizon içermeyen ödem giderici olarak da bilinen bir öteki özelliğidir. 

FASTJEL NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi kullanmadan evvel hekiminiz nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmaya ihtimam göstermelisiniz. Bunun dışında kullanacaksanız, ilacı tedavi edilecek bölgeye kâfi ölçüde sıkıp, hafif hareketlerle masaj yaparak uygulayın.

Jeli sürdükten sonra  en az bir saat banyo yahut duş yapmayınız.

FASTJEL FİYATI NEDİR?

FASTJEL, 50 g jel içeren ambalajlar halinde kullanıma sunulmuştur. 2022 yılında fiyatı 22,73 ​ TL​’dir.

FASTJEL YAN ETKİLERİ

  • Tedaviniz müddetince bu ilaçla birlikte, güneş koruyucuları ve losyonları, böcek kovucular ve başka cilt eserlerini kullanmayınız.
  • Bu kremi 14 yaşının altında küçüklerde kullanmayınız.
  • Enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. 

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2940910-fastjel-krem-ne-ise-yarar-fastjel-krem-nasil-kullanilir-fastjel-krem-fiyati-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu