Sağlık

Ferdî bakım eserlerindeki kanserojen hususa dikkat!

SLS nedir?

Halk ortasında SLS olarak bilinen husus, Sodyum Lauril Sülfat manasına gelmektedir. Sodyum Lauril Sülfat orta derecede tahriş edici özelliğe sahip bir unsurdur. Sodyum Lauril Sülfat tıpkı vakitte çeşitli kimyasallarla yansımaya girerek kanserojen olduğu bilinen nitrozaminlere dönüşebilmektedir. Bu unsur cilt tarafından basitçe emilir ve tesiri uzun mühlet kalır. Her gün kullandığınız eserlerde şayet bu husus varsa dikkat! Kanserojen tesirlere maruz kalıyorsunuz.

Diş macunu

Diş macunu hepimizin ferdî paklığı en fazla kullandığı ferdî bakım eseridir. Bu kadar çok kullandığımız bir eserin içindekiler kısmını incelemek çok değerli bir konu. Diş etinden alınan bir unsur beynimizin hudut kısmına çok kolay ulaşır. Bu yüzden diş macunu alırken içerisinde SLS hususu bulunan eserlere karşı çok dikkatli davranmalısınız.

Şampuan

Şampuan alırken aman dikkat! En ağır SLS hususunu içeren eserler şampuanlar. Bu yüzden kesinlikle SLS içermeyen bitkisel şampuanlar kullanmalısınız. Kozmetik eser satan mağazalarda bitkisel şampuan kısmı mevcut. Oradan yeniden içeriğini denetim ederek SLS içermeyen doğal şampuanlar tercih edebilirsiniz.

Duş jeli

Ambalajları hayli cazibeli gözüken duş jelleri büyük tehlike içeriyor. Bedeninizin her kısmına sürdüğünüz bu jeller şayet SLS içeriyorsa tehlikedesiniz demektir. Size tavsiyem duş jelleri yerine doğal sabunlar kullanmalısınız.

Makyaj temizleme eserleri

Makyaj temizleme sularını hepimiz kullanmaktayız. Pamuğa damlatıp yüzüme sürdüğümüz bu eser tıpkı vakitte rimelimizi temizlerken gözümüze de temas etmekte. Bu eserlerin SLS içermeyenini bulmak sahiden çok güç. Bu sebeple bu eserleri hayatınızdan çıkarıp gül suyu üzere doğal eserler kullanmanızda yarar var.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/kisisel-bakim-urunlerindeki-kanserojen-maddeye-dikkat/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu