Güzellik

Fiyatı başka sabunlara oranla değerli olan nergis sabunu ne işe fayda?

Nergis çiçeği,  çiçeklerin içerisinde en hoş kokuya sahip olan ve en hassas çiçeklerden birisi olarak tanımlanabilir. Hayli çabuk solan, çiçekleri ve sapları da çok narin olan bir çiçek çeşididir. Nergis çiçeğinin yararları da saymakla bitmiyor. Harika kokusu sayesinde geniz tıkanıklığının açılmasına yardımcı olmaktadır. Nergis çiçeğinin kaynatılması ile içilmesi ya da haşlanması ile tüketilmesi, kusmayı önler ve midede bulunan nemi çeker. Bunun yanı sıra cilt bakımında da kullanılan nergis çiçeğinden sabun yapılıyor.

Bu sabun, genel olarak saf organik zeytinyağı, shea yağı, ayçiçek yağı, hindistan cevizi yağı, hurma yağı, palmiye yağı, jojoba yağı, gliserin, bal, yulaf ezmesi, keçi sütü, vanilya esansiyel yağı, nergis esansiyel yağı, lavanta esansiyel yağı, gül esansiyel yağı, yasemin esansiyel yağı üzere doğal bileşenler ile yapılır. Bunun yanı sıra öbür esansiyel yağlar, kurutulmuş otlar, kurutulmuş çiçekler ve baharatlar da dileğe nazaran eklenebilir. Bu doğal sabun kuru ve hassas ciltler için yumuşak ve nemlendirici özellikler stantlar. Uzun vadeli kullanım için nergis çiçeği kurutulur ve öğütülür.

Nergis sabununun yararları

Nergis sabunu genel olarak cildi nemlendirir

Nazikçe temizler, yumuşatır, cilde eksiksiz bir bakım yapar. Antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri cildin tüm mikroplardan, mantarlardan ve bakteriyellerden temizlenmesini sağlar. Ciltteki mantarları yok eder. Bunun yanı sıra tırnak mantarı, ayak mantarı ve genital mantarı tedavi eder.

Saf nergis sabunu çok az ve kıymetlidir

Güçlü çiçek ve yeşil aromaya sahiptir ve birinci sınıf sabunlarda kullanılır. Güçlü bir çiçek ve yeşil aroması vardır. Saf olanlar çok konsantre olur. Bu sabunun afrodizyak özellikleri vardır. Üstelik saç dökülmesini maniler ve kelliği tedavi eder.

Bu doğal sabunun yatıştırıcı ve uyarıcı tesiri sindirim sistemine düzgün gelir

Teneffüs ve hudut sistemlerinin spazmlarını azaltır. Ayrıyeten göğüste tıkanıklık, spazmodik öksürükler, nefes darlığı, kas krampları, astım, spazmodik ishal, konvülsiyonlar ve çeşitli hudut rahatsızlıkları tedavi eder ve büyük bir rahatlama sağlamaya yardımcı olur.

Nergis sabunu nasıl kullanılır?

Nergis sabununu ıslak yüzünüzde, ıslak bedeninizde ve ıslak saçlarınızda köpürterek ve masaj yaparak uygulayın. Akabinde ılık suyla durulayın.

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/fiyati-diger-sabunlara-oranla-pahali-olan-nergis-sabunu-ne-ise-yarar/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu