Güzellik

Geçmişten gelen hoşluk trendleri

Bir periyot hoş görünmek için yaptıklarımız gün geliyor gözümüze çok berbat görünüyor. Lakin bir mühlet sonra bakıyoruz, birebir şeyleri yine bayılarak yapıyoruz… İşte 2022’nin, geçmişten günümüze yansıyan makyaj trendleri…

50’lerden kırmızı parlak dudaklar

Bilhassa Marilyn Monroe’nun çok severek kullandığı, ‘Erkekler Sarışın Sever’ sinemasında de çokça gördüğümüz kırmızı dudaklar, bilhassa de parlak dudaklar, tekrar makyaj çantalarımızdaki yerini alıyor!

60’lardan mod makyaj

Bilhassa bir periyoda damga vuran dünyaca ünlü model Twigy’nin sıkça uyguladığı ve 60’lara damga vuran ‘mod’ gençliğinin sıkça tercih ettiği bu makyajda, gözler ve kirpikler ön planda… Renk ise hiç fark etmiyor.

70’lerden kabarık saçlar

80’lerden neon tırnaklar

1980’lerde emen herkesin tırnaklarını süsleyen neon renk parlak ojeler, mükemmel bir geri dönüş yaşıyor. Parlak sarılar, yeşiller, pembeler yine tırnaklarımızdaki yerini alıyor. Hem de bu sefer birlikte de kullanılıyorlar!

90’ların incecik kaşları

Son devirde çabucak herkesin vazgeçilmezi olan kalın, koyu renk kaşlar artık yerini yavaş yavaş evvelce olduğu üzere ince kaşlara bırakmaya başladı. Doğal yeniden kaşlarımızı belirginleştireceğiz ancak kalınlıklarını abartmayacağız!

Kaynak: https://www.kadinvekadin.net/gecmisten-gelen-guzellik-trendleri/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu