Sağlık

Gerilimden ve Ağrıdan Kolay kolay Kurtulmak İçin Yapabileceğiniz 7 Şey

Modern tıp uzun bir yol kat etmiş olsa da, bazen hepimizin gerilim ve acıdan anında kurtulmaya gereksinimi vardır. Günlük meselelerimizin tahlili çoklukla çabucak önümüzdedir ve rastgele bir ağrıyı tedavi etmek yahut gerilimi azaltmak için 5 dakikadan daha kısa bir müddette yapabileceğimiz bir şeydir. Bu sıhhat tüyoları hem kolay hem de çabucak tesirli.

1. Etkilenen bir alanda buz kullanın.​


Buz kullanmak , bedeninizin rastgele bir yerindeki ağrıyı tedavi etmeye yardımcı olan en eski ve en tesirli numaralardan biridir. Akut yaralanmaların yanı sıra meydana gelebilecek rastgele bir iltihaplanma ve şişme ile baş etmede yardımcı olabilir. Etkilenen bölgeye buz torbası uygulayabilirsiniz.

2. Gerilimi azaltmak için kaşların ortasına masaj yapın.​


Baskı noktaları, her türlü ağrı ve gerilimden süreksiz olarak kurtulmanın yeterli bilinen bir yoludur ve bunlardan biri , izlenim noktası ismi verilen kaşlarımızın ortasında bulunur. Bu bölgeye baskı uygulamak yahut masaj yapmak, bedeninizdeki gerilim ve tasayı ortadan kaldırmanın olağanüstü bir yoludur.

3. Kulağınıza masaj yapın.​


Gerilim ve tasayı bedenden atmak için uyarılabilecek bir öteki basınç noktası kulağınızdadır. Kulağınıza masaj yapmak ve hafif bir baskı uygulamak gerilimle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır.

4. Yulaf ezmesi yiyin.​


Yulaf, diyetimize dahil etmemiz gereken son derece sağlıklı bir besindir, fakat yulaf ezmesinin bilinmeyen yararlarından biri de rahatlatıcı etkileridir. Yulaf ezmesi, kan basıncını düşüren çok fazla magnezyum ve potasyum içerir ve ayrıyeten sistemli olarak yenildiğinde serotonin düzeylerini artırır. Bu yalnızca rahatlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, tıpkı vakitte uzun vadede sizi daha memnun eder.

5. Kulak ağrılarını gidermek için zencefil suyu uygulayın.​


Can sıkıcı bir kulak ağrısı çekiyor ve anında bir tahlile mi gereksiniminiz var? Zencefil suyu kullanmak ağrıyı hafifletebilir. Yalnızca kulağın dış kısmına uyguladığınızdan emin olun. Zencefil, kulak ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilecek anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

6. Portakal suyu için.​


C vitamininin insan bedenine sayısız yararı vardır, bu yararlardan biri de gerilimi azaltmasıdır. Yüksek gerilim düzeyleri, C vitamini eksiklikleri ile alakalıdır, bu nedenle günlük alımınızı artırmak yardımcı olabilir. Bunu yapmanın en kolay yollarından biri, korku düzeyinizi de azaltabilecek portakal suyu içmektir.

7. Sakız çiğneyin.​


Sakız çiğnemek, gerilim ve tasayı azaltmak da dahil olmak üzere birçok sıhhat faydasına sahip olabilir. Bir araştırmaya nazaran, sakız çiğnemenin iştirakçilerde gerilimi azalttığı ve uyanıklık seviyelerini artırdığı görüldü.

Gerilim ve acıdan kurtulmanın eşsiz bir yolunu biliyor musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak: https://www.kadinlarkulubu.com/haberler/stresten-ve-agridan-kolayca-kurtulmak-icin-yapabileceginiz-7-sey.3476/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu