Güzellik

Göz altı morlukları en kolay nasıl geçer? Göz altı morluklarına geçiren en tesirli kremler 2022

Kısa müddette göz altı morluklarından kurtulmak için tesirli kremleri kullanmalısınız. Bu kremler her yıl kozmetik dünyasında değişime uğruyor. Adeta milyonlarca kişinin rahatsız olduğu göz altı morluklarından kısa müddette kurtulmanın devası bu kremlerde. 2022 göz altı morluklarına yeterli gelen kremler listesi bugünkü haberimizde.

Göz altı morlukları olarak da isimlendirilen ve alt göz kapaklarının altında koyu halkalar halinde ortaya çıkan durum, bayanlarda ve erkeklerde yaygın olarak görülür. Yapılan araştırmaların bir birçok genetik olduğunu ortaya koysa da bazen ağır tempo, az uyku, gerilim üzere nedenler de göz altı morluklarının belirginleşmesine sebep olur. Çoğu vakit göz altı torbalarının da eşlik ettiği göz altı morlukları kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine de neden olur. Göz altı morlukları telaş edilecek bir sıhhat problemine işaret etmez ve tıbbi müdahale gerektirmez. Fakat kremlerle bunu ortadan kaldırabilirsiniz. Pekala bu kremler hangisi? Göz altı morluklarına âlâ gelen tesirli kremler neler? Gelin birlikte öğrenelim:

Göz altı morlukları için risk faktörleri nelerdir? 
Göz altı morlukları rastgele bir kişiyi etkileyebilmesine karşın, en çok aşağıdaki bireylerde görülür:

Yaşlılar
Genetik yatkınlığı olanlar:
Bazı bireylerde ailesel yatkınlık nedeniyle periorbital hiperpigmentasyon ismi verilen göz etrafı cildinde yoğunlaşma vardır.
Beyaz ırk dışındaki etnik kümeler: Beyazlar dışındaki etnik kümeler, bilhassa de koyu deri tonlarına sahip olanlar göz etrafında hiperpigmentasyon yani yoğunluğa daha yatkındır.

  • – Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF3 / 480,00TL

Kiehl

BB kremin rengini ve dokusunu anımsatan bu krem, uygulandığı anda göz etrafındaki tüm gözaltı morluklarını ve kahverengi halkaları yok ediyor.

  • 2- Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Complex II / 785 TL

Estée Lauder Advanced Night Repair Eye Synchronized Complex

Yaşlanma tersi olarak da bilinen bu krem, göz altlarına şaşırtan bir formda pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.

  • 3- La Mer Eye Balm Intense Göz Kremi / 1976 TL

 

La Mer Eye Balm Intense Göz Kremi

Yoğun formüllü krem, gözaltı bölgesindeki deriyi güçlendirir. Buradaki şişkinliği indirir ve ince çizgilerin oluşumunu maniler. 

  • 4- Origins GinZing Göz Kremi / 375 TL

Origins GinZing Göz Kremi

Kafein içeren bu krem göz etrafınızda gereksiniminiz olan deveranı hızlandıracaktır. Bu sayede, şişkinlik, koyu halkalara veda edebilirsiniz.

  • 5- Murad Instant Radiance Göz Kremi / 1121 TL

Murad Instant Radiance Göz Kremi

İçeriğindeki C vitamini ve hyalüronik asit birlikte çalışarak gözaltı bölgesindeki hücrelerin sağlıklı çalışmasını destekliyor. Tıpkı anda oluşan çizgilerle savaşıyor ve koyu halkaları yok ediyor.

Kaynak: https://www.yasemin.com/guzellik/haber/2653875-goz-alti-morluklari-en-kolay-nasil-gecer-goz-alti-morluklarina-geciren-en-etkili-kremler-2022

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu