Sağlık

Grip aşısı fiyatları ne kadar? Grip aşıları nerede satılacak? Grip aşısını kimler yapacak?

Grip aşısı fiyatları 2022 yılı için ne kadar olduğu merak ediliyor. Soğuk algınlığına tedbir olarak tercih edilen grip aşılarının satışları başladı. Pekala 2022 grip aşı fiyatları ne kadar oldu? Grip aşıları nerede satılacak? Grip aşısını kimler yapacak. İşte 2022 grip aşısı fiyatları…

Mevsim geçişlerinin olmasıyla birlikte artan grip hadiselerinden korunmak isteyenler, grip aşı fiyatlarını ve nerede satılacağını merak ediyor. Kış mevsiminin kapıları aralaması ile artan grip olayları insanları huzursuz etmeye başladı. Tedbir almak isteyenler devayı grip aşısında arıyor.

Sağlık bakanlığı, 65 yaş üstü şahısların, risk kümesi barındıranların ve kronik rahatsızlıkları olanların reçete karşılığında aşı olma erişimine müsaade verdi. Risk kümesi içinde yer alamayanların ise grip aşısı olmak için fiyat karşılığında eczanelerden temin edebilecekler. Bu yıl grip aşısı için belirlenen fiyat ise 243 lira oldu.

E-NABIZ’DA ONAYLANDI

Geçtiğimiz hafta Sıhhat Bakanlığı tarafından risk kümesinde yer alan şahıslar için uygulanan grip aşıları e-Nabız uygulaması üzerinden genel kullanıma açıldı. Grip aşısı olacak vatandaşların e- Nabız üzerinden risk kümesini denetim etme imkanına sahip. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığa sahip olan bireyler sistem üzerinden doktorlarına reçetelerini yazdırıp, eczanelerden temin edebilecekler.

GRİP AŞINI KİMLER YAPAMAZ

6 aydan küçük çocuklar, hamileliğinin birinci 3 ayında bulunanlar, aşı içerisinde bulunana unsurlara alerjisi bulunan bireylerin aşı yapılmasının tavsiyesinde bulunuluyor. 

“HAZIRLIĞIMIZ TAM”

Geçtiğimiz günlerde Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da Kabine Toplantısında grip aşıları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mevsimsel grip sebebiyle yapılacak olan grip aşıları ülkemize ulaştı ve aşı dağıtımına başlandı. Bu bahiste da hazırlığımız tam. Kâfi ölçüde grip aşımız mevcut.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Kaynak: https://www.yasemin.com/saglik/haber/2992512-grip-asisi-fiyatlari-ne-kadar-grip-asilari-nerede-satilacak-grip-asisini-kimler-yapacak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu